SŞ

Sedef Kabaş

Sedef Kabaş Biyografisi

Sedef Kabaş, 2007 yılında kurulan “Sedef Kabaş Eğitim, Koçluk, Danışmanlık” şirketinin sahibidir.

Sedef Kabaş, 1970 yılında Londra’da doğmuştur. Annesi Mualla Kabaş, babası mücevher tasarımcısı Mehmet Kabaş’dır. 1992 yılında Boğaziçi Üniversitesi Uluslararası ilişkiler bölümünden mezun oldu. ABD.’de Boston Üniversitesi‘nde Televizyon Haberciliği üstüne Fulbright bursu ile yüksek lisans yaptı, 1995 yılından yurda döndü. istanbul’da Marmara Üniversitesi‘nde Genel Gazetecilik Bölümü’nden “Söyleşi, Röportaj ve Soru Sorma” üzerine yazdığı tezi ile 2006 yılında doktora derecesi aldı.

Sedef Kabaş, Atlanta CNN International‘da çalışan birincil Türk gazetecirtadoğu, Avrupa ve Balkanlar edinmek üzere dünyanın böylece fazla bölgesi ile ilgili haberler hazırladı. “Almanya’da Türk Döneri” haberi ile 1998 CNN World Report/ En İyi Ekonomi Haberi ödülünü kazandı.

2001-2011 yılları arasında İstanbul Akademi, Pera İstanbul, Bahçeşehir Üniversitesi, Kültür Üniversitesi, ve Kadir Has Üniversitesi’nde “Medya İlişkileri”, “Diksiyon, Etkili Ses ve Ceset Dili”, “Sunum Becerileri”, “Röportaj Teknikleri” ve “Etkili Haber Yazımı” üzerine dersler verdi.

POWER FM radyosunun kurucu ekibinde yer aldı, haber bültenlerini hazırlayıp, sundu.

Sedef Kabaş, Amerika’dan döndükten daha sonra NTV (Portreler), ATV (Dönence), TV8 (Sesli Düşünenler), Sky Türk (Haber Ötesi), gibi değişik tv kanallarında programlar hazırlayıp sundu. TRT 2‘de “Medya Medya” isimli programı hazırlayıp, sundu. Siyaset, ekonomi, medr dünyasının önde gelen isimleri ile araştırmaya dayalı röportajlar gerçekleştirdi ve o kadar çok ödüle değer görüldü.

2007 yılında “Sedef Kabaş Eğitim, Koçluk, Danışmanlık” şirketini kurdu. Sedef Kabaş, bununla beraber halen üstteki düzey yöneticilere etkili önderlik, etkin hitap, medyanın gücünden kullanma, bireysel imaj ve haysiyet yönetimi, ikna ve etkileme becerilerini geliştirme konularında koçluk yapmakta, şirketlere iletişim ve medya alanında eğitimler vermektedir.

İLGİLİ BİYOGRAFİ :   Seden Kızıltunç

Sedef Kabaş, Konferans ve seminerlerde “konuk hatip” olarak irtibat, iş ve medya dünyasına dair tecrübelerini, pratik bilgileri ve son trendleri paylaşmaktadır. Master of Ceremony: Milli ve milletlerarası öyle çok basın toplantısı, konferans, kongre ve fuarlarda Türkçe ve İngilizce MC olarak atama almaktadır.

Sedef Kabaş, 27 Haziran 2009 tarihinde Rıdvan Yirmibeşoğlu ile evlendi. 2010 yılında Yavuz adında bir oğlu oldu.

17 Aralık soruşturmasına takipsizlik kararı veren hakimin ismini unutmayın tweeti nedeniyle yargılandı.

Kitapları :
2003 – Sesli Düşünenler
2005 – Zamanı Mısra Getirenler
2007 – 41 Kadın 41 Hikaye – İpek Dokulu Başarılar
2009 – Soru Sorma Sanatı
2008 – 60 Bayan 60 Öykü
2010 – Hayatını Seçen Bayan

Arananlar:
https://www biyografirehberi com/etiket/sedef-kabas-bikini/https://www biyografirehberi com/etiket/sedef-kabas-frikik/sedef kabas frikik

Etiketler
Daha Fazla Göster

Bir cevap yazın

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu
Kapalı