S

Selin Ortaçlı

Selin Ortaçlı Biyografisi

Selin Ortaçlı, 24 Aralık 1986 tarihinde doğmuştur. Tam adı Işık Halkası Selin Ortaçlı’dır. Anne ve babası da mankendir. Ortaokul ve liseyi İtalyan Lisesi’nde okudu. Liseden daha sonra da İtalya‘da moda alanında kayda değer okullardan birisi olan Marangoni ve Politecnico üniversitelerini kazandı lakin Türkiye’den ayrılmak istemediği için gitmedi ve Yeditepe Üniversitesi İtalyanca Sanat ve Tasarım Bölümü’nde okudu.
İlkokul yıllarında Derishow’un Hayalimasında birinci oldu. 2006 yılında yapılan Fashion TV‘nin düzenlediği moda ödüllerinde “Gelecek Vaat Eden En İyi Hanımefendi Model” ödülünü kazandı. Uzun bir vakit modellik yaptı. Bir dönem izdivaç programında sunuculuk da yapmıştır.

Moda tasarımcılığı da yapan Selin Ortaçlı, mezun olduktan daha sonra kendi butik iç çamaşır markasını kurdu. 2009’un Haziran’ında “SeLingerie” adı aşağıda iç çamaşırı koleksiyonunu çıkardı. Ama şimdilerde oyunculuktan vakti kalmadığı için bu işini yapamamaktadır.

2010 yılında Şahika Tekand‘tan bir yıl boyunca oyunculuk eğitim aldı.

Selin Ortaçlı, 2011 yılından beri Şahan Gökbakar ile birliktedir.

2011 yılında “Araf zamanı” adlı dizide Saruhan Hünel ile başrol oynadı.

2014 yılında dizinin başrollerini Engin Akyürek, Tuba Büyüküstün, Nebahat Çehre, Tuvana Türkay ve Erkan Can’ın üstlendiği “Kara Para Aşk” adlı dizide oynadı.

Selin Ortaçlı , 2014 yılında senaryosunu Birol Güven, Yaşar Arak ve Caner Güler’in yazdığı “Yürek Hırsızı” adlı dizide Kenan Ece ve Mine Tugay ile başrolde oynadı.

23 Mayıs 2015 tarihinde oyuncu Şahan Gökbakar ile Çek Cumhuriyeti’nin başkenti Prag’da evlendi. Aralık 2015 ayında Deniz Efe adında bir oğlu dünyaya geldi. 16 Mart 2017 tarihinde Ela adında kızı doğdu.

Filmleri ve Dizileri :
2014 – Kara Para Aşk (Sibel )(TV Dizisi )
2014 – Kalp Hırsızı (Filiz) (TV Dizisi )
2012 – Araf Zamanı (Nazlı) (TV Dizisi )
2010 – Doktorlar

İLGİLİ BİYOGRAFİ :   Samim Değer
Arananlar:
https://www biyografirehberi com/etiket/selin-ortacli-yalin/

Etiketler
Daha Fazla Göster

Bir cevap yazın

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu
Kapalı