S

Serdar Bilgili

Serdar Akıllı Biyografisi

Serdar Bilgili, 1963 İstanbul doğumlu iş adamı ve BJK futbol takımı eski yöneticisi. 20002004 yılları arasında Beşiktaş futbol takımının yöneticiliğini yapan Akıllı, Süleyman Seba’dan aldığı bu görevi Şimşek Demirören’e devretti.
Serdar Bilgili, 1963 yılında istanbn Kahramanmaraşlıdır. Babası Abdülhakim Akıllı, annesi Suzan Akıllı’dir. Sevil Bilgili Temo ve Şerife Bilgili Ercan adlarında kız kardeşleri vardır. Ataköy İlkokulu’ndan sonra Robert Kolej’e girdi. Buradan mezun olduktan daha sonra Kaliforniya’da Redlands Üniversitesi‘nde İşletme bölümüne girdi. Eğitimini tamamladıktan daha sonra 1983 yılı boyuncaViyana‘da staj maksatlı çalışmalarda bulunduktan sonradan 1984’de Türkiye’ye döndü. Tekstil, inşaat ve turizm alanlarında meslek hayatına atıldı. Akıllı Holding Idare Heyeti Başkanlığı görevini sürdürmektedir.

1992’de Süleyman Seba Başkanlığı’ndaki BJK Idare Heyeti’na seçilen Bilgili, klübün genel sekreterlik ve basın sözcülüğü görevlerini yürüttü. 26 Mart 2000’de yapılan seçimlerde Başkan seçilen Bilgili, takımın başına teknik direktör Mircea Lucescu’yu getirdi. 31 Mart 2002 seçimlerinde her yerde Başkan seçilen Akıllı 7 bin 363 geçerli oydan 4 bin 78‘ini almıştı. Pascal Nouma ve Oscar Cordoba’nın getirildiği takım, yıldızlaşan oyuncu İlhan Mansız’la da birlikte 2002 ve 2003 yıllarında Süper Lig’de kazanan oldu. Beşiktaş J.K. bununla birlikte 2000-2001 ve 2003-2004 sezonlarında UEFA Şampiyonlar Ligi’ne katıldı.

Türkiye Süper Ligi 2003-2004 sezonunu başında 15 puan kaybeden Beşiktaş, şampiyonluğu’da kaybedince, yaşanan negatif olaylar ve taraftar baskısı nedeniyle Bilgili, 2004’de görevinden istifa etti. İstifası arkasından yaptığı basın açıklamasının bir bölümü şu şekildedir:

tirnak-sol.gifspacer.giftirnak-sag.gifBeşiktaş futbol takımına çok büyük yatırımlar yaptık. Yepyeni bir takım kurduk. 100. yılımızda Beşiktaş’ımızı çok şerefli bir şekilde kazanan yaptık. Avrupa ve UEFA’da ilk kere çeyrek finali oynama kısmetini elde ettik. Ve beklide en önemlisi ben hayatımda hiçbir işi sözde yolda bırakmadım. Beşiktaş’ın en güç gününde 2001utbol takımının iyi gitmediği dönemde dimdik ayakta durduk ve savaşımız sonuna kadar devam ettik. Ve Allah’a fazla şükür hedeflerimize ulaştık.

İLGİLİ BİYOGRAFİ :   Sundar Pichai

2004 yılının Ocak ayında seçime girdik diğer bir namzet çıkmadı ve göreve devam ettik. Seçime girmemizin sebebi de başladığımız işleri sözde yolda bırakmamak ardına kadar Beşiktaş’ı en iyi noktaya getirmek, Avrupa’da herkesin saygı duyduğu, herkesin ceketini iliklediği Beşiktaş’ın oluşması için yaptığımız işleri, başladığımız işleri son vermek üzere devam ettik. Ve hiçbir şekilde de sözde yolda bırakmadık.

Ben bu güne dek onuruyla, haysiyetiyle yaşamış bir insanım. Kasıtlı Olarak hiç kimsenin hakkını yemedim. Beşiktaş başkanlığını dediğim gibi sadece Beşiktaş’a hizmet etmek için yaptım ve niyetle yaptım. Devletle meslek yapmadım. İhale peşinde koşmadım. Devlet bankasından kredi kullanmadım. Yani diğer bir ifadeyle Beşiktaş başkanlığını kendi kişisel çıkarıma kullanmadım.

Hayatımın en değerli yıllarını verdim. 28 yaşından 40 yaşına kadar ailem, canımdan çok sevdiğim kızıma tatmin edici ilgiyi gösteremedim. Pazar günkü maçta benim şahsıma, aileme, haysiyetime, onuruma fazla ağır hakaret edildi ve küfür edildi. En can sıkıcı olanda bu hakaret ve küfürler Beşiktaş’ın sahibi olan kongre üyelerinin ağırlıkta oturduğu numaralı tribün, VIP tribün ve de localardan geldi.

Ben şahsen ve beraber mücadele ettiğim görev yaptığım idare heyeti arkadaşlarım adına bunları adalet ettiğimizi düşünmüyorum. Bizler şerefli insanlarız bunları hazmedecek ve kaldıracak halk değiliz. Orası İnönü Stadı’dır, Beşiktaş’ın evidir, bizim evimizdir. Biz, bize küfür eden o halk için göreve geldik. Onurumuzla ve de haysiyetimizle de o görevi sürdürmeye çalıştık.

Benim bulunduğum koltuk Beşiktaş başkanlık koltuğudur. Beşiktaş başkanlık koltuğuna da bu şekilde hakaret edilmesine ben müsaade etmeyeceğim. Onuruma, haysiyetime, arkadaşlarıma, şerefime, aileme yapılan hakaretlerden nedeniyle ve Beşiktaş camiasındaki bu ortamdan dolayı Beşiktaş’ı önümü karar aldım. Ve yeni yapılacak olağan üstü genel kurulda seçimlerde aday olmayacağım.

İLGİLİ BİYOGRAFİ :   Soner Arıca

Aslen Kahramanmaraş‘lı olan Akıllı, Radisson SAS Oteli’nin ve 2007 sonunda hizmete girmesi planlanan W Hotels’in de sahibidir. Profosyonel olarak fotoğrafçılıkla ilgilenen Akıllı, kendi fotoğraflarından oluşan çeşitli sergiler açmıştır. Amerika Birleşik Devletleri’nde iki resim sergisi açmıştır. 2007 yılında İstanbul’da açtığı ‘Engellere Rağmen…’ adlı fotoğraf sergisinde yer alan eserleri, 2008 yılının Ocak ayında da benzer başlıkla yayınlanan kitapta toplanmıştır.

2 defa evlenip boşanan Serdar Bilgili, 2 çocuk babasıdır. 1997 yılında evlendiği Ebru İpekçi’den 2002 yılında boşandı. Bu evliliğinden Lal (d.1998) adında bir kızı vardır. Birlikte olduğu Fransız model Amelie Latournald adlı sevgilisinden Ali (d.2013) adında bir oğlu vardır.

14 Şubat 2015 tarihinde sunucu Nazlı Çelik ile İspanya‘nın başkenti Madrid‘de evlendi. Ağustos 2015 tarihinde Boşandı.

Daha Fazla Göster

Bir cevap yazın

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu
Kapalı