S

Serdar Turgut

Serdar Turgut Biyografisi

Serdar Turgut, 1956 yılında Ankara’da doğmuştur. Babası Hamit Turgut’dur. İlk, orta, lise öğrenimini TED Ankara Koleji’nde tamamladı. Üniversite öğrenimini ABD., New York‘ta, “Queens College of New York” Üniversitesinde yaptı. Yüksek lisansını ise New York’da New School for Social Research’de tamamladı. Doktorasını ise Ankara Siyasal Bilgiler Fakültesi’nde yaptı.
1980’li yıllarda Ankara Üniversitesi’ödev yaptı. 1983 yılında YÖK tarafından asistanlık görevinden uzaklaştırıldı; dava açıp kazandı ama göreve dönme hakkını kazandığı gün istifa ederek akademik kariyerine son verdi ve gazeteciliğe başladı.

Sırasıyla Yeni Gündem dergisi, Güneş, Cumhuriyet, Bağımsızlık, her tarafta Güneş, yeniden Özgürlük gazetesinde çalıştı. Ertuğrul Özkök’ün teklifi ile Bağımsızlık Gazetesi Ankara Bürosunda devir yaptı. daha sonra Ankara Bürosu Temsilciliği ve Washington Bağımsızlık Temsilciliği görevlerini yürüttü.

2002 yılından itibaren Akşam Gazetesi’ne köşe yazarı olarak çalışmaktadır. 2004 yılında Akşam Gazetesi’nin Genel Yayın Yönetmenliği görevine getirildi. 2008 yılının son dönemine değin Akşam Gazetesi Genel Yayın Yönetmenliği ve köşe yazarlığı yaptı.

Ciddi bir kitle gazetesinde yapılacak ola ki de en absürt işi yaparak şöhret oldu Serdar Turgut: Penis yazıları yazdı yıllardan beri…

Penisin kültürel tarihini inceledr yazdı, ayrıntılı olarak tartıştı meseleyi, sonunda da adı ‘penis yazarı’na çıktı! Sonradan bir gün ‘bu konuda yapabileceğim bütün terbiyesizlikleri yaptım, bitti’ diyerek son verdi bu yazılara.

Serdar Turgut, gündem yaratan siyasi etkinliği olduğu dek, mizahi üslup ile yazdığı yazılarla Türkiye’nin en popüler köşe yazarlarından biri oldu.

Serdar Turgut, halen Gazete Habertürk’te köşe yazarlığı yapmaktadır.

1985 yılında evlendiği ilk eşinden 1995 yılında boşandı. Serdar Turgut, 1999 yılında ikinci evliliğini Rana Turgut ile yaptı. Yüksek Dağ (d.2003) adında bir oğlu vardır.

İLGİLİ BİYOGRAFİ :   Soner Demirtaş
Arananlar:
https://www biyografirehberi com/etiket/serdar-turgut-rana-turgut/

Etiketler
Daha Fazla Göster

Bir cevap yazın

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu
Kapalı