S

Simge Fıstıkoğlu

Amblem Fıstıkoğlu Biyografisi

Simge Fıstıkoğlu, 12 Aralık 1982 tarihinde istanbul, Yeşilköy’de doğmuştur. Sinem Fıstıkoğlu adında kız kardeşi vardır. 7 yaşında cet binmeye başladı ve aralıksız 10 yıl bindi. İlkokulu Hamdullah Suphi Tanrıöver İlköğretim Okulunda, ortaokulu Selim Pars Kolejinde, liseyi ise Beyoğlu Anadolu Lisesinde okuduktan sonra İstanbul Üniversitesi Sosyoloji Edebiyat Fakültesi Bölümü’nde eğitim görerek 2005 yılında mezun oldu.
Medyaya ilk adımını Elle Decor Dergisi ile attı deneyiminden daha sonra yazılmış basın yerine görsel basında amaçlamak istediğini anlayıp 16 Ekim 2006 tarihinde Habertürk Televizyonu’nun o dönemde Genel Yayın Yönetmeni Yardımcısı olan Murat Ongun‘un kapısını çaldı. “Bu mesleği öğrenmek istiyorum” dediği Murat Ongun’dan “spor servisinde derhal başla” yanıtını aldı ve hiç paldır küldür kabul etti.

16 Ekim 2006 tarihinden 2009 yılının Ağustos ayına kadar spor spikeri ve editörü olarak tahsis yaptı. Bu zaman kapsamında arasında Fatih Terim, Şenol Güneş, Ertuğrul Sağlam, Ersun Yanal, Vicente Del Bosque gibi teknik direktörler ilk kez elde etmek üzere Hakan Şükür, Arda Turan, Emre Belözoğlu, Rüştü Reçber, Servet Çetin, Tümer Metin, Nihat Kahveci, Gökhan Gönül, Hamit Altıntop, Halil Altıntop, Nuri Şahin, Tugay Kerimoğlu, Mehmet Aurelio, Mevlüt Erdinç, Caner Erkin, Philip Holosko, Colin Kazım-Richards gibi başarılı futbolcularla röportajlar yaptı.

Formula 1 pilotu Heiki Kovalainen ve yıldız futbolcu Cristiano Ronaldo ile röportaj yaptı, Güney Afrika’da düzenlenen 2010 Dünya Kupası’nı peşine düşüp takip etti.

2009 yılının Ağustos ayında Habertürk Televizyonu Spor Müdürü oldu. 16 Eylül 2011 tarihinde Haberturk Televizyonu’ndan ayrılarak A Haber’e geçti. 2011 yılında Ceyhun Yılmaz ile ”Hoş Beş İki” adlı programı sundu. Tekrar 2011 yılında ”1 Gün” isimli programda sunuculuk yapan Amblem Fıstıkoğlu; Sırrı Süreyya Önder, Meral Akşener, Suat Kılıç, Oktay Vural gibi siyasetçileri programda misafir etti. A Haber’de Son Durak adlı haber programını sundu.

İLGİLİ BİYOGRAFİ :   Selahattin Dönmez

16 Şubat 2012 tarihinde Habertürk’e geçti. 1 Gün ve Gün Başlıyor programını hazırlayıp sundu. Keza cumartesi-pazar sabahları 09:15 – 12:00 saatleri arasında canlı yayınlanan Burası Haftasonu isimli programı hazırlayıp sundu.

Ciner Grubu, Show Tv’yi satın aldıktan daha sonra Arma Fıstıkoğlu, Show Tv‘ye aktarma oldu.

Eylül 2014‘te programına son veren tecrübeli televizyoncu bambaşka kurumlarda spikerlik eğitimleri vermektedir.

Fazla ağır sporları sevmeyen Sembol Fıstıkoğlu, çocukluğundan beri yüzmeyi, ata binmeyi, fitnesi çok sevmektedir.

Daha Fazla Göster

Bir cevap yazın

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu
Kapalı