V

Vahap Küçük

Vahap Küçük Biyografisi

Vahap Küçük, TEMA mağazalarının başında bulunan Mustafa Ufak ile TEMA Holding, LC Waikiki ve Küçükler Holding Idare Heyeti Başkanı oğul Vahap Minik’ün babasıdır.

Vahap Küçük, 1942 yılında Malatya‘nın Doğanşehir ilçesinin Elmalı Mahallesinde doğmuştur. Babası Mehmet Ufak, annesi Ayşe Minik’dür. İlkokulu Elmalı’da, Ortaöğretimini Doğanşehir’de tamamladı. Üç çocuklu bir ailenin tek erkek çocuğu olan Vahap Küçük, askerlik görevini Ankara-Çankaya’da süvari sınıfı olarak yaptı. Askerlik görevi sonrası köyüne dönerek çiftçilik ve hayvancılıkla uğraştı.

Vahap Ufak, 1968 yılında Doğanşehir’e yerleşti. Doğanşehir’de de ticaret ve hayvancılıkla uğraştı. 1972 yılında Milli Selamet Partisinin Doğanşehir’deki kuruculuğunu yaparak ilçe başkanlığı görevini yürüttü. 12 Eylül 1980 tarihinde askeri darbe neticesinde bu görevi bıraktı.

1983 yılında Turgut Özal ile birlikte ANAP’ın kuruluşunda tayin aldı ve Doğanşehir ilçe teşkilatını kurarak ilçe başkanlığı görevini yürüttü. Bu görevini Turgut Özal’ın ölümüne dek devam ettirdi.

1984 yılında Doğanşehir Tavşantepe mevkiine çiftlik kurarak tekrar ticaret ve hayvancılıkla uğraşmaya başladı. 1985 yılında çocuklarının tekstil sektörüne girmesi ile birlikte kendisi de bu alanda tahsis yapmaya başladı. 2001 yılında kurulan AK Parti ilçe teşkilatını kurdu ve ilçe başkanlığı görevini yürüttü.

Tam bir Doğanşehir sevdalısı olan Vahap Minik, eğitim ve öğrenciye koskocoman siklet verdi. Fazla sayıda öğrenci bursu vererek öğrencilerin okumalarına ve eğitimlerine katkıda bulundu ve bu katkılarına devam etmektedir. Hayır işlerini fazla seven Vahap Küçük, her yıl Türkiye’nin her yerinden öğrencilere yaptığı giyecek ve burs yardımının yanı sıra Doğanşehir’de babası için Mehmet Küçük sıhhat ocağı, kendi doğduğu yer olan Elmalı’ya annesi namına Ayşe Ufak sağlık durumu ocaklarını yaptırdı. İnönü üniversitesi ile anlaşarak Doğanşehir ilçe merkezine bir üniversite yaptırmakta olup, yapım çalışmaları devam etmektedir.

İLGİLİ BİYOGRAFİ :   Vajiralongkorn

Dokuma alanında Türkiye’nin ilk sıralarında yer alan LCW’nin kuruluşunu karşılayan ve ortaklarından olan Vahap Küçük, aile şirketi olan Küçükler holdingin yönetim kurulu üyeliği görevini de yapmaktadır.

LC Waikiki’nin Doğuşu:
LC Waikiki Fransız tasarımcı George Amoual ve ortağı göre 1988 yılında Fransa’da kurulmuştur. İki iki taraflı Fransızca “arkadaşlar” anlamına gelen “Les Copains” kelimelerinin baş harfleri olan “LC” kısaltmasına Hawaii adasındaki meşhur Waikiki Plajı‘nın adını ekleyerek LC Waikiki markasını yaratmıştır. 1997 yılında Küçükler holdingin, kendi markasını oluşturmak için araştırma çalışmaları yaparken, Fransız LC Waikiki firmasını satın almaya karar vermiş ve satın almıştır. LC Waikiki, 1988 yılında Fransa‘da çıktığı marka yolculuğuna, 1997 yılından beri LC Waikiki Mağazacılık Hizmetleri Ticaret A.Ş. çatısı aşağıda Türk markası olarak devam etmektedir. LC Waikiki, Ufak ve Dizdar aileleri kadar yönetilmektedir.

LC Waikiki, bugün 47 ülkede 992 mağazada uygun fiyata kaliteli ürünler sunarak müşterilerine ulaşılabilir modanın keyfini yaşatmaktadır.

Vahap Ufak, TEMA mağazalarının başında bulunan Mustafa Minik ile TEMA Holding, LC Waikiki ve Küçükler Holding Idare Heyeti Başkanı oğul Vahap Minik’ün babasıdır.

30 Mart 2014 tarihinde yapılan yerel seçimlerde AK Partiden namzet olarak Doğanşehir Belediye başkanlığı görevine seçildi.

Misal bir aileye sahip olan Doğanşehir Belediye Başkanı Vahap Küçük, evli ve 9 çocuk babasıdır.

Etiketler
Daha Fazla Göster

Bir cevap yazın

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu
Kapalı