V

Victoria Beckham

Victoria Beckham Biyografisi

Belli Başlı adı Victoria Caroline Adams olan Victoria Beckham, 17 Nisan 1974 tarihinde Harlow , Essex, İngiltere’de doğdu. Jacqueline ve Anthony Adams çiftinin üç çocuğundan ikinci çocuğudur. Babası bir elektronik mühendisi idi. Erkek kardeşi Christian ve kız kardeşi Lousie adındadır. Victoria Beckham Cheshunt’daki St Mary Lisesine gitti. 1991 yılında Surrey şehindeki Epsom ilçesinde olan Laine Tiyatro Sanatları okulunda okudu.
Bir dönemin ünlü futbolcusu David Beckham‘ın eşi ve 1990’lı yıllara damgasını vuran eski Spice Girls üyesi olarak tanınmaktadır. Esas şöhretine 1994 yılında katıldığı “Spice Girls” grubu ile kavuşan Victoria Beckham, sonra solo müzik kariyerine açmak istemişti ama bu alandaki kariyeri yeterince başarılı gitmeyince modaya el atan ve kendi ismini içeren markasını New York Moda Haftası’nda tanıtarak meslek hayatına atıldı.

Victoria Beckham 2002 yılında Telstar Plakçılık ile anlaşır ve albüm hazırlıklarını başlar fakat pop albümü yapmak istemez, R&B ve hiphop türünden bir albüm yapmak istemektedir bu sebeple prodüktör Damon Dash ile çalışmaya başlar. Let Your Head Go / This Groove Aralık 2003’te raflardaki yerini alır ve listelere üç numaradan girer. 2004 yılında The Real Beckhams adı altında belgeli niteliği olan bir DVD piyasaya sürülür. Let Your Head Go” ve “This Groove”, “Resentment”, “That Dude”, “Me And You This Time” ve “Valentine” adlı şarkıların videoları da içermektedir.

4 Mart 1999 tarihinde birincil çocuğu “Brooklyn Joseph”i dünyaya getirdi. Bu doğumdan 4 ay sonra da 4 temmuz 1999 da “David Beckham” ile evlendi. 2. oğulları “Romeo James Beckham” 1 Eylül 2002 tarihinde dünyaya geldi. 3. oğulları “Cruz David Beckham” 2005 yılının Şubat ayında dünyaya geldi. 10 Temmuz 2011’de Los Angeles’da doğan kız çocuklarına “Harper Seven Beckham” adını verdiler. İngiliz basınının Victoria’nın müzik kariyerini başarısızlık olarak yorumlaması Victoria’nın müzik ile ilgili hedeflerini de değil eder. Fakat Victoria yeniden işe koyulur ve Cathy Dennis ile My Love Is For Real adlı şarkıyı yazan lakin Victoria’nın üçüncü hamileliği nedeniyle şarkı hiç piyasaya sürülmez.

İLGİLİ BİYOGRAFİ :   Vijay Mallya

Victoria Beckham, Dolce Gabbana ve yakın dostum dediği Roberto Cavalli için podyuma çıkar. 2004 yılında da Rock and Republic için VB Rocks adında ağırlıklı olarak jean pantolondan oluşan bir koleksiyon hazırlar.

Kısa bir süreliğine Rocawear’ın mankenliğini yapar, Samantha Thavasa adlı mağaza için çanta ve mücevher tasarlar. Haziran 2006’da DVB adında güneş gözlüğü koleksiyonu hazırlar ve dünya kupasında kendi tasarladığı gözlüklerle poz vererek bol bol reklamını da yapar. Tekrar aynı yıl Intimately Beckham adında bay ve bayan parfümü satışa sunulur.

Şubat 2007’de Tom Cruise’nin karısı Katie Holmes için Oscar töreni kıyafetlerini tasarı eder. Victoria Beckham aynı sene İngiliz Glamour dergisi göre Yılın Kadını seçilir.

Kendi adlarını çıkardıkları dvb adlı markaları vardır. Victoria Beckham, moda çalışmalarına bir jean defilesi ve parfüm tasarımıyla başladı. Halen, ABD’de çalışmalarını sürdürmektedir.

Victoria için tarihinde Victoria’s Secrets adı altında yalnızca İngiltere’de yayımlanır. İkincisi; 2002 Marta çekilen Being Victoria Beckham adında olup şarkıcının solo kariyerini anlatır. Üçüncüsü; 24 Aralık 2003 tarihinde yayınlan The Real Beckhams, David Beckham’ın Real Madrit’te oynayacak olması nedeniyle çiftin Londra’dan Madrit’e taşınmalarını konu alır. Dördüncüsü 28 Mayıs 2006 tarihinde yayınlandı; Full Length&Fabulous: The Beckham’s World Cup Party Victoria ve David’in nasıl bir Dünya Kupası Partisi verdiklerini anlatan bir programdır ve amacı takviye kuruluşları için para toplamaktır. Sonuncusu ise NBC televizyonu ile 6 bölümlük hazırlanacak olan ve Beckhamların Amerika’ya gidişlerini konu bölge Victoria Beckham:Coming to America’dır. Bu program Amerikan basını göre oldukça eleştirilse de 16 Temmuz 2007’de yayımlanır ve en fazla seyredilen (4,9 milyon Amerikalı tarafından izlenir) üçüncü program olur. Her ne değin 6 bölümlük planmışsa da bir saat ve tek seferlik bir şov olur. İngiltere’de ise 3,5 milyon insan göre izlenir.

İLGİLİ BİYOGRAFİ :   David Guetta

Victoria’nın evliliği ve müzik kariyeri, onu İngiltere’nin 52. En Zengin Bayan’ı yapar. Eşiyle toplam servetinin 112 milyon £ olduğu tahmin edilmektedir.

Victoria ve David Beckham 12 Temmuz 2007’de David’in LA Galaxy takımına aktarma olmasıyla, Los Angeles’a taşınırlar. Amerika’ya ayak basmalarından itibaren yüzlerce paparazzi kadar peşine düşüp takip edilmektedirler ve şu aralar Beverly Hills’teki 22 milyon dolarlık evlerinde yaşamaktadırlar.

Evliliği : Victoria 1997 yılında futbolcu David Beckham ile flört etmeye başlar. David 24 Ocak 1998’te Victoria’ya evlenme teklif eder ve çiftin birincil çocukları; Brooklyn Joseph 4 Mart 1999’da dünyaya gelir. Çift, Luttrellstown Kalesi’nde 4 Temmuz 1999’da dünya evine girer. Çiftin dört aylık oğulları da yüer alır ve düğünün maliyetinin 500,000£ olduğu sanılmaktadır. Beckhamların ikinci çocukları, Romeo James 1 Eylül 2002’de Londra’da doğar ve çiftin üçüncü oğulları Cruz David Beckham, 20 Şubat 2005’te Madrit’te dünyaya kazanç. Brooklyn ve Romeo’nun vaftiz anneleri Elizabeth Hurley vaftiz babaları ise Elton John’dur.4.çocukları olan kızı “Harper Seven Beckham” 10 Temmuz 2011’de Los Angeles’da dünyaya geldi.

Albümleri :
2001 – Not Such Lahza Innocent Girl – Victoria Beckham

Singlelar :
2000 – Out of Your Mind (Truesteppers & Dane Bowers feat Victoria Beckham)
2001 – Not Such Lahza Innocent Girl
2002 – A Mind of Its Own
2002 – I Wish
2003 – This Groove
2003 – Let Your Head Go

Etiketler
Daha Fazla Göster

Bir cevap yazın

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu
Kapalı