Y

Yasemin Kozanoğlu

Yasemin Kozanoğlu Biyografisi

Yasemin Kozanoğlu, 7 Temmuz 1976 tarihinde istanbul’da doğmuştur. Annesi Ahu Tuğbay, babası Ahmet Kozanoğlu’dur. Anne babası 1986 yılında boşanmıştır. Bundan daha sonra anneannesi Saadet Hanım kadar büyütüldü. Beşiktaş Spor Kulübü’nün bir dönem 1940-1950 yılları aralarında başkanlığını yapmış olan Abdullah Ziya Kozanoğlu’nun torunudur. İlk eğitimine Hasan Ali Yücel İlkokulu’nda başladı. Ortaokulu ve lisenin birincil iki senesini Ata lisesinde okudu. Son seneyi de Eseniş Lisesinde okuduktan daha sonra mezun oldu.
Sekiz yıl süresince profesyonel olarak güzel sanatlarla ilgili buz patenalya kazandı.

Londra Amerikan Üniversitesi (American College Of London)’nde iki sene boyunca ‘video production’ eğitimi alan Kozanoğlu, eğitimini tamamlayınca Türkiye’ye döner dönmez de çalışmaya başlar.

Bir müzik şirketi olan Raks Marşandiz’de başlayan egzersiz hayatı, yönetmen Sinan Çetin‘le tanışması sonucu film setlerine içten kaydı. Önce bir reklam filmi ile kamera karşısına geçti. Gerisinde Sinan Çetin‘in yönettiği Romantik’te rol aldı. ATV için çekilen Çilekli Pasta adlı filmle kamera önündeki çalışmaları devam etti.

Yasemin Kozanoğlu, 1993- 1994 yılları aralarında Fenerbahçe eski Başkanı Ali Neşe Saçan (spor adamı)‘in oğlu Adnan Şen ile iki sene nişanlı kaldı. Daha Sonra ayrıldılar. 1995 yılında müsabaka organizatörü Özcan Sandıkçıoğlu’nun oğlu Can’la tanıştı. Bir yıl süren aşktan sonradan yollarını ayırdılar. Akmerkez’in sahibinin oğlu, Dinçkök ailesinin genç üyesi Raif Dinçkök’le flört etti. Sonraki aşkı meşhur kaçakçı sosyetik Ayşegül Nadir‘in oğlu Serkan Nadir’di. 2004 yılında Kanadalı DJ Aly ile birlikte oldu.

Mankenlik ve oyunculuktan sonradan DJ’lik yaparak müzik dünyasına da adım attı. İstanbul’da çoğu gece kulübünde performans sergileyen Kozanoğlu bundan başka albüm hazırladı.

İLGİLİ BİYOGRAFİ :   Yasin Obuz

Yasemin Kozanoğlu 2003 yılında Gülfem karakterini canlandırdığı ve yayını yalnızca 8 birim süren Hürrem Sultan adlı dizide başrollerini paylaştığı, Ali Sürmeli, Gülben Ergen ve Deniz Türkali ile birlikte rol aldı.

2004 yılında ATV‘de yayınlanan sunuculuğunu Seray Sever‘in yaptığı “Ünlüler Çiftliği” adlı yarışmaya katılıp, Seren Serengil, Harun Kolçak, Zeynep Özal, Ferhat Hoş, Ercan Akışık, Yasemin Kozanoğlu, Yunus Günçe ve Hakan Ural ile yarıştı. Bu yarışmanın birincisi Ercan Akışık olmuştur.

2007 yılında “Avrupalı” adlı sinema filminde Cem Davran, Yasemin Kozanoğlu, Sema Öztürk, İlknur Soydaş ve Aydemir Akbaş ile beraber başrolde oynadı.

Filmleri ve Dizileri :
Oyuncu :
2007 – Avrupalı (Ela) (Sinema Filmi)
2003 – Hürrem Sultan (Gülfem) (TV Dizisi)
2002 – Romantik (Yasemin) (Sinema Filmi)
2001 – Yeşil Işık (Sinema Filmi)
2001 – Avcı (Duygu Güner) (TV Dizisi)
2000 – Çilekli Pasta (Burcu Burkan) (Tv Filmi)

Etiketler
Daha Fazla Göster

Bir cevap yazın

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu
Kapalı