Y

Yasin El Kadı

Yasin El Kadı Biyografisi

Yasin El Kadı, 23 Şubat 1955 tarihinde Suudi Arabistan’da doğmuştur. Şeyh Yasin Abdullah Kadı olarak da bilinir. Suudi Arabistan’lı iş adamıdır. ABD. Şikago‘da mimarlık okudu. daha sonra ABD’de bir mimarlık şirketinde çalıştı. O yıllarda Usame bin Ladin ile tanıştı. Usame bin Ladin ailesinin sahip olduğu inşaat firmasında niyetlenmek üzere ABD’de eğitim görmüş mühendisleri bulmak üzere Chicago’ya gelmişti.
11 Eylül sonrası Amerikan resmi belgelerinde El Kural lideri Usame bin Ladin ile bağlantısından nedeniyle adı “Özel Olarak Kesin Küresel Terörist” olarak geçti. Yasin El Kadı hakkındaki iddialara aleyhinde mahkemelerde temize çıkma etti, gezi yasakları kaldırıldı.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan oğlu Bilal Erdoğan‘ın El Kadı ile görüşmesinin ardındaki “Yasin El Kadı aile dostumuzdur. Ne var bunda? Yasin El Kadı hakkındaki iddialara aleyhinde mahkemelerde beraat etti, gezi yasakları kaldırıldı. Büyük yatırımlar yapan Suudlu bir işadamıdır. Keşke Türkiye’ye de yatırım yapsa” dedi

Yasin El Kadı, 2002 yılında Türkiye’de kurulmuş olan Caravan Dış Ticaret’in sahibidir. Ve bu şirkete yasal olarak Fatih Saraç vekalet ediyor. aynı zamanda Sağlam İnşaat’ta adı’ya ait bu hisseler, Cüneyt Zapsu tarafından belirlenmiş olan Sağlık ve Bakım isimli bir başka şirkete devrediliyor.

Arananlar:
https://www biyografirehberi com/yasin-el-kadi/

İLGİLİ BİYOGRAFİ :   Yaşar Alptekin
Etiketler
Daha Fazla Göster

Bir cevap yazın

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu
Kapalı