Y

Yavuz Dizdar

Yavuz Dizdar Biyografisi

Onkoloji Doktoru.

Yavuz Dizdar, 1964 yılında istanbul’da doğmuştur. 1982 yılında İstanbul Erkek Lisesinden mezun oldu. İstanbul Üniversitesi Tıp Fakültesinden 1988 yılında mezun olduktan sonradan zoraki hizmet için batman’da takriben bir yıl ödev yaptı. 1989-1992 yıllarında İstanbul Tıp Fakültesi Farmakoloji Anabilim Dalı’nda hap bilimi üzerine, 1992-1996 yıllarında Radyasyon Onkolojisi Anabilim Dalı’nda kanser üzerine uzmanlık eğitimini tamamladı.

Yavuz Dizdar, bu eğitimlerinin yanı sıra İstanbul Üniversitesi Onkoloji Enstitüsü’nde kanser biyolojisi ve immünolojisi doktorası unvanını aldı. Halen benzer enstitüde radyasyon onkolojisi uzmanı olarak çalışmaktadır.

Tıbbi çalışmalarına paralel olarak 1994 yılından bu yanlamasına Dünya Gazetesi’nde afiyet ekonomisi ve politikası konusunda yazılar yazmaktadır. İstanbul Üniversitesine ve üniversiter eğitime karşın yazılarının yer aldığı Fakülte dergisi 2008 yılından beri yayınlama hayatındadır. Derginin bütün sayılarına www.fakultedergisi.com adresinden erişilebilir.

Kişisel çalışmalarının amacı bilimde yeni düşüncenin desteklenmesidir. Faaliyetlerinin bütünü “hakkaniyetli, bağımsız ve sürdürülebilir bir yaşam” başlığı aşağıda özetlenebilir.

Onkoloji uzmanı Dr. Yavuz Dizdar, kanserin DNA veya hücreyle yok bono dokuyla alakalı olduğunu iddia ediyor. Kemoterapiyehastalığın tedavisi için konut yapımı yoğurt yenmesini, paça çorbası içilmesini öğüt ediyor.

Kitapları :
2014 – Yemezler!

İLGİLİ BİYOGRAFİ :   Yılmaz Özdil
Daha Fazla Göster

Bir cevap yazın

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu
Kapalı