Y

Yelda Başaran

Yelda Başaran Biyografisi

Yelda Başaran, 17 Nisan 1984 tarihinde istanbul’da müzisyen ve aynı zamanda spor hocası olan bir babanın ve hoca bir annenin çocuğu olarak doğmuştur. İlkokul yıllarında veteriner olma yollarında hayaller kurarken orta okul yıllarında resim yeteneği öğretmeni tarafından keşfedilince öğretmeninin teşvikiyle gittiği Zübeyde Hanım Kız Meslek Lisesi Grafik Tasarım Bölümünü bitirdi. Ardındaki Anadolu Üniversitesi Halkla İlişkiler Bölümünden mezun oldu. Bu ona yetmedi sonrasında Anadolu Üniversitesi İşletme Bölümünü de okuyarak mezun oldu.
Hayat tarzım dediği spor hayatına voleybolcu abisinin teşvaşı Voleybol takımında profesyonel olarak oynamaya başlayarak adımını attı.

daha sonra Yelda Başaran, Yıldız Teknik Üniversitesi Fotoğrafçılık Bölümüne birinci olarak girdi, orada okurken 2003 yılında katıldığı Türkiye Çekicilik Yarışmasında finale kaldı. Yarışmada kusursuz diksiyonu ile dikkatleri üstüne çeken Yelda,”Paparazi” adlı programın sunuculuğunu üstlendi. Sırasıyla KRAL TV‘ de VJ’ lik, Star tv, TGRT’de Çarkı Kader programında hosteslik ve Pazar Yıldızları, Kanal D ekranlarında “Tatil Yolu” adlı programların da sunuculuk yaptı. bu arada Gülgün Feyman’dan diksiyon dersleri ve Müjdat Gezen Sanat Merkezinde Actor Studio Eğitimleri alarak mezun oHaliç Üniversitesi sıhhat bilimleri beden eğitimi fakültesi antreman ve hareket bilimleri üzerine master programında sürdürmektedir.

bununla beraber antremanlarına devam ederken teknik yeteneği merakı dikkat ve ilgisi antrenörü kadar keşfedilince hocası göre cisim geliştirme federasyonuna yönlendirildi ve sınavlara hazırlandı, sınavlarda başarılı performans çizerek bir eğitmen oldu. Kendi bulduğu alıştırma teknikleri, geliştirdiği öbür metaryellerle, antreman programlarıyla kısa sürede çevresinde onun seçim edilen sportif bir motivasyon danışmanı olmasını sağladı.

Müzisyen bir aileden gelen Yelda BAŞARAN Latin Perküsyon Enstrumanı olan “Timbal” çalıyor.

Reklam filmleri çevirerek ve modellik yaparak gösteri dünyasına adım attı. Yelda Başaran sunuculuktan şarkıcılığa başarılı bir antre yaptı.

İLGİLİ BİYOGRAFİ :   Yakup Satar

Müzik dinlemeyi ve bilhassa spor yapmayı fazla seven Yelda Başaran, Eczacıbaşı voleybol takımında 3 sene oynamıştır.

2008 yılında Kıbrıs Genç TV ile Cyprus Paparazzi’nin organizasyonluğunda Jasmine Court Hotel’de birincisi düzenlenen “Miss Kuzey Kıbrıs Güzellik Yarışması”nın sunuculuğunu üstlenmiştir.

Yelda Başaran, 2012 yılında hafta içi her gün Beyaz Tv ekranlarında zayıflamak isteyenlerin derdine deva almak için yaptığı “Evdeki Konuk” isimli programıyla büyük beğeni topladı.

Özel Avrupa Şafak Hastaneler Grubunda kadın sağlığı bölümünde Uz. Dr. Güray Tuna’yla birlikte çalışmalarına hamilelikte sportif ve stressiz doğuma hazırlık programı baybe gym projesini gerçekleştirmek üzere devam etmektedir.

Albümleri :
2006 – Şıpsevdi
2008 – Karakolda Biter Bu Aşk
2010 – +1
2011 – Halka

Filmleri :
2008 – Görgüsüzler (TV Dizisi)
2006 – Tutkunum Sana (TV Dizisi)

Daha Fazla Göster

Bir cevap yazın

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu
Kapalı