Z

Zafer Peker

Zafer Peker Biyografisi

1993 yılında çıkardığı albümde yer alan “Diyemedim” adlı parça ile arabesk dünyasında seri bir çıkış yapan ressam.
Galibiyet Peker, 4 Ekim 1959 tarihinde istanbul, Bakırköy’de doğmuştur. Funda ve Ebru adında iki kız kardeşi ile şarkıcı Hakan Peker (d.1963) adında erkek kardeşi vardır.

1992 yılının Ocak ayında kardeşi Hakan Peker ile beraber “Peker Müzik” şirketini kurdu.

Hakan Peker’in “Hey Corç ” adlı albümünden daha sonra, Başarı Peker birincil albümü “Sensiz Olmaz”ı 1992 yılı Temmuz ayında çıkardı. Albümde yer alan “Diyemedim” adlı parçası müzik severler kadar büyük alkış fark etti ve albüm 1993 yılının yaz aylarında az daha tekrar çıkış yaptı. Böylece ama, çoğu radyoda dinleyici oylarıyla dönemin en çok istek bölge şarkısı seçildi. Best FMde de yılın en iyi slow şarkısı. Başarı Peker, bu albümden daha sonra 1994 yılında “Kafayı Taktım Sana” adlı albümünü çıkardı ve bu albümde de “Sensiz Sabahleyin Olmuyor” adlı şarkısı ile yeniden müzik severlerin gönlündeydi.

Dönemin modası haline gelen her yıl yeni bir albüm sonuç modasına öyle girmedi. Defalarca iki yıl arayla albümler yaptı. 1996 yılında “Dayanmıyor Yüreğim” adlı albümü geldi. Bu albümde “Veresiye Olmaz” en hareketli şarkısıydı. Albümlerinde bundan böyle kendi şarkılarına da yer tahsis etmek istiyordu. Nitekim öyle de oldu. 1998 yılında çıkan “Aşkımız Var Gibi” albümünde, hem albüme adını veren “Aşkımız Var Gibi” keza de “Anlamazsın” adlı şarkısı yeniden en hayran eden şarkılar arasındaydı.

Bir sonraki albümü olan “Galibiyet Peker 2001” adlı albümünü; şirketteki prodüksiyonlar ve konser çalışmaları sebebiyle takriben 4 yıl aradan sonra çıkardı. Bu albümde Yalan Aşk, Giderim, Ay Süzülür, Aşkın Bedeli, Yaşam Bu, Aşk-ı Şikayet gibi sevilen şarkılara imza attı.

İLGİLİ BİYOGRAFİ :   Zeynep Tokuş

2005 yılında “Zafer Peker 2005” adlı albümünde; Geç Bunları, Evlenirim Ben Onunla, İhanet, Hani gibi sevilen şarkılarla seslenen Galibiyet Peker, bu nedenle altıncı albümünü tamamlamış oldu.

En son 2013 Kasım ayı sonlarında Vallahi/ Aşk Bize Yakışmadı adlı altı parçalık bir Maxi Single ile uzun bir aradan sonradan tekrar müzikseverlerle buluşan Galibiyet Peker bu çalışmasında birincil klibini ”Son Bir Hatıra” adlı şarkısına çekti. Galibiyet Peker’in klip yönetmenliğini Hakan Denker yaptı ve klip İstanbul’un değişik mekanlarında çekildi. Aranjörlüğünü Uzlaştırma Mert Peker ve Serhat Çetin‘in yaptığı Maxi Single müzik marketlerde yerini aldı.

Galibiyet Peker, evlidir. Uzlaştırma Mert Peker (d.20 Ocak 1988) adında bir oğlu vardır. Oğlu Barış Mert Peker de müziği seçmiş olup, İTÜ Türk Müziği Devlet Konservatuarı, Kompozisyon Bölümü mezunudur. Jazz piyanisti ve aranjörlük yapmaktadır.

Başarı Peker’in hobileri aralarında; yeni yerler bakmak, gezmek, gittiği yerlerde resim ve video çekmek. Film bakmak, deniz, balık yakalamak, çarşı pazar alışverişi, vapura binmek, hayvanlar, sevdikleriyle fasıl, kısaca hayatın içinde ayrıntısıyla uğraşma olan çoğu şey vardır.

Albümleri :
1992 – Sensiz Olmaz
1994 – Kafayı Taktım Sana
1996 – Dayanmıyor Yüreğim
1999 – Aşkımız Var Gibi
2001 – Galibiyet Peker 2001
2005 – Zafer Peker 2005
2013 – Vallahi/Aşk Bize Yakışmadı

Etiketler
Daha Fazla Göster

Bir cevap yazın

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu
Kapalı