Z

Zeynep Dizdar

Zeynep Dizdar Biyografisi

Zeynep Dizdar, 14 Temmuz 1976 tarihinde istanbul Kadıköy’de doğmuştur. Çocukluğunda kendi kendine kaset doldurup arkadaşlarına vererek müzik hayatına başlamıştır. Sonra bir şekilde yolu Fuat Güner‘le kesişti. Böylece onun için müzik hayatı önemli bir şekilde başlamış oldu.
Harun Kolçak, Ajda Pekkan, Yonca Evcimik ve Tarkan‘a vokal yaptı. 1997 yılında profesyonel müzik yaşamına adım attığı birincil albümü “Yolun Açık Ola”da ama “Vazgeç Gönül” şarkısıyla tanındı.

Albümdeki “Vazgeç Gönül” adlı şarkısı ile o yıllarda radyo ve müzik listelerinde birincil sıralara yerleşen Zeynep Dizdar, bu şarkı ve albümle birlikte müzik otoritelerinden de bütün not aldı. Müzisyen ve yorumcu kimliğini “Yolun Açık Ola” ile birlikte ispatlayan Zeynep Dizdar, bu müthiş çıkışın ardındaki müzik dünyasında yaşanan olumsuzluklar nedeniyle 8 yıl gibi uzun bir zaman ara vermek zorunda kalan artist bu yıllar içerisinde piyasaya küsmedi ve birikimini arttırarak birbirinden hoş söz ihayetinde başarılı müzik adamı Ozan Çolakoğlu ile ortak bir projeye girerek Çolakoğlu’nun sahibi olduğu Sarı Ev’le yeni bir albüm çalışmasına girdi. Sarı Konut ve Sony BMG iki taraflı yapımı olan albümü “İlle de Sen”i 2005 yılında piyasaya çıkartan Zeynep Dizdar bu albümle muhteşem çıkışını gerçekleştirerek zirvedeki yerini aldı.

İyi bir vokal olmasının yanı sıra çok da iyi bir besteci olan Zeynep Dizdar, 2006 yılında Zeynep Mansur‘un “Sen Nasıl İstersen” albümü için sözü ve müziği kendisine ait olan “Yarım Kalan Aşk”, 2007 yılında Reyhan Karaca ‘nın “İmza” albümü için “Arzu” , 2010 yılında Suat Aydoğan‘ın “Müziktir Herşeyi Anlatan” albümü için “Ben Senin İçin Varım” ve Bulut Duman‘ın çıkış şarkısı “Mızrak” ı, 2011 yılında Faruk K‘nın Fark albümü için Adalet Yerinde şarkısını hazırlamıştır.

İLGİLİ BİYOGRAFİ :   Ziya Paşa

Zeynep Dizdar, 7 Ağustos 2010 tarihinde turizm rehberliği yapan Can Günay ile evlendi. Eylül 2012 yılında boşandı.

Albümleri :
1997 – Yolun Açık Ola
2005 – İlle De Sen
2008 – Sana Güvenmiyorum
2010 – Hayat Benim Elimde
2011 – Viraj
2012 – 2012
2013 – İkimiz
2014 – Party
2015 – Gönül Oyunu

Filmleri ve Dizileri :
Oyuncu:
2015 – Eski Sevgiliyi Unutmanın 10 Yolu (Sinema Filmi)
2010 – Gecekondu (Kendisi) (Tv Programı)
2009 – Komşu Köyün Delisi (Dürdane) (TV Dizisi)

Etiketler
Daha Fazla Göster

Bir cevap yazın

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu
Kapalı