Z

Zeynep Erdoğan

Zeynep Erdoğan Biyografisi

Moda tasarımcısı

Zeynep Erdoğan, 1976 yılında İstanbul’da doğmuştur. Hoş Sanatlar, Tekstil Bölümü mezunudur.

Zeynep Erdoğan, 2001 ye Konfeksiyon İhracatçı Birlikleri (İTKİB)’in genç stilistler yarışmasını kazandıktan sonra 2003 yılında devlet bursuyla Milano Domus Academy’de eğitim aldı. Milano’da Eğitim aldığı dönemde Customization yöntemiyle, vintage giysileri transforme ederek ürettiği unique ürünlerle Milano’daki consept storelarda yer almaya başladı.

Zeynep Erdoğan, 2006 yılında hazırladığı ilk koleksiyonu Milano Moda haftasında Upside moda fuarında sergilendi, tasarımcı Milano’da yaşadığı 6 sene baştan başa hazırladığı ufak koleksiyonlarla ilk olarak Milano almak üzere İtalya’nın değişik şehirlerindeki konsept storelarda ve başka Avrupa şehirlerinde yer aldı, 2012 yaz sezonu itibariyle de Dolce Gabbana’nın Milanoda yer alan concept store’u Spiga2’de yer almaya başladı. Genelde farklı alanlara yönlendirilmiş retro dönem etkilerinin görüldüğü street couture tarzındaki koleksiyonlarda ironik aksesuarlar da yer alıyor. Hazırgiyim ve couture ı’ndaki sergi salonu’unda sergiliyor.

Street couture tarzında koleksiyonlar sunan tasarımcı Zeynep Erdoğan 2009’dan bu yana İstanbul Fashion Week kapsamında moda şovu yapıyor ve o kadar fazla şirket için eşsiz kurumsal kıyafetler tasarlıyor.

İLGİLİ BİYOGRAFİ :   Zekai Aksakallı
Etiketler
Daha Fazla Göster

Bir cevap yazın

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu
Kapalı