A

Ahmet Çakar

Ahmet Çakar Biyografisi

Ahmet Çakar, 30 mart 1962 tarihinde Çankırı’da doğmuştur. Babası da bir hekim olan Ahmet Çakar 1980 yılında istanbul Erkek Lisesi’ni bitirdikten sonra benzer yıl İstanbul Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde Tıp eğitimine başladı. 1986 yılında pratisyen hekim olarak olarak göreve başladı.
Babası Mustafa Çakar’da keza hekiın hakem toplantılarını yakın izleyen Ahmet Çakar, 19 yaşında hakemliğe başladı. Annesinin adı Meral Çakar ve kız kardeşi İrfan Çakar’dır.

Çakar, hakemlik kariyeri baştan başa 100’ün üstünde uluslararası maç ve derbi karşılaşması yönetti. Avrupa Şampiyonası’nda üstteki seviye maç yönetmiş iki Türk hakeminden biridir. Keza Şampiyonlar Liginde tayin yapan 3 Türk hakeminden birisidir (Diğerleri Oğuz Sarvan ve Cüneyt Çakır).

1997 yılına değin hakemlik yaptıktan sonra, gazete köşe yazarlığı ile radyo ve TV’de yorumculuk yapmıştır.

Uzun vakit Telegol programında yorumculuk yapmıştır. Burada yorumculuk yaptığı günlerde 25 Şubat 2004‘te Mecidiyeköy’de Profilo Alışveriş Merkezi’nin ardından yer alan hekimlik yaptığı sıhhat ocağından çıkarken, vücuduna isabet eden beş kurşunla vurulmuştur.

Sabahleyin gazetesinde spor yazarlığı, FOX’ta yayınlanan “Ahmet Çakar’la Şansa Bak” adltürk’te yayınlanan Telegol programında futbol yorumculuğu, ATV’de yayınlanan “Ahmet Çakar’la Güç Karar” yarışmasında da sunuculuk, Show Tv’de 6 Pas isimli programda yorumculuk yapmıştır.

Ahmet Çakar, hemen yorumculuk görevinin yanı sıra başlıca mesleği olan hekimliği de sürdürmektedir. Çakar hem spor yazarlığı ve müsabaka sunuculuğu da yapmaktadır.

Üç yabancı dil haberdar olan Ahmet Çakar, 1993 yılında Özlem Çakar ile evlendi. Aslı ve Aylin adında iki kızı vardır.

Ahmet Çakar, 18 Kasım 2016 tarihinde vizyona giren “Adam mısın!” adlı sinema filminde “Beyaz Futbol” yorumcuları Ahmet Çakar, Sinan Engin, Rasim Ozan Kütahyalı, Abdülkerim Durmaz ve Ertem Şener, televizyon stüdyosundan sonradan film setinde buluştu.

İLGİLİ BİYOGRAFİ :   Ahmet Vardar

Rol Aldığı Filmler :
2016 – Adam mısın! (Sinema Filmi)
2009 – No Ofsayt, 2009
2009 – Kanal-İ-zasyon, 2009

Etiketler
Daha Fazla Göster

Bir cevap yazın

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu
Kapalı