A

Ali Atıf Bir

Ali Atıf Bir Biyografisi

Akademisyen, Köşe Yazarı

Reklam sektörünün bilhassa teorik açıdan önde gelen isimlerindendir.

Ali Atıf Bir, 6 Ekim 1962 tarihinde Samsun’da doğmuştur. 1984 yılında Eskişehir, Anadolu Üniversitesi İşletme Yönetimi Bölümünden mezun oldu. 1987 yılında Anadolu Üniversitesi İletişim Sanatları Bölümünde Yüksek Lisansını tamamladı. Hem 1989 yılında ABD, Wisconsin’de Marquette University İletişim Bölümünde irtibat araştırma teknikleri üzerine bir Yüksek Lisans ihtisası daha yaptı.

1992 yılında Eskişehir, Anadolu Üniversitesi İletişim Sanatlaraptı. benzer yerde 1993 yılında Doçent oldu. 1998 yılında da Anadolu Üniversitesi, İktisadi ve İdari Programlarda Profesör oldu.

1994-1995 yılları aralarında Eskişehir, Anadolu Üniversitesi İletişim Bilimleri Enstitüsü Müdür Yardımcısı, 1995-2002 yılları aralarında Açıköğretim Fakültesi Dekan Yardımcısı, aynı zamanda 1998-2003 yılları arasında Açıköğretim Fakültesi Yayın komisyonu Üyesi görevi yaptı.

2004 yılında Eskişehir, Anadolu Üniversitesi İletişim Bilimleri Fakültesi Dekanı oldu. Daha Sonra Bahçeşehir Üniversitesi İletişim Fakültesi dekanı olmuştur.

Pazarlama teknikleri ve reklamlama becerileri üstüne yazdığı yazıları bir araya getirip okuyucuyla buluşturduğu “Atıf Hoca’nın Not Defteri” adlı bir de kitabı vardır.

Reklam sektörünün özellikle teorik açıdan önde gelen isimlerindendir. Tiyatro ile de yakından ilgilidir. Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Kent Tiyatroları’nın bir dönem repertuar kurulunda yer aldığı gibi “Demokrasiye Günaydın: Eskişehir, 1950” isimli bundan başka oyun yazmıştır.

Bugün gazetesinin yanısıra Mynet isimli internet sitesinde de ahenkli olarak köşe yazıları yazmaktadır.

Ali Atıf Bir, birincil eşinden 2003 yılında boşandı.

Ali Atıf Bir, 2004 yılında Çisil Sohodol ile evlendi.

Kitapları :
1999 – Atıf Hoca’nın Karalama Defteri

İLGİLİ BİYOGRAFİ :   Arthur Schopenhauer
Etiketler
Daha Fazla Göster

Bir cevap yazın

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu
Kapalı