A

Ali Dürüst

Ali Içten Biyografisi

Doğru Şirketler Grubu ortağı ve Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısıdır.

Ali Içten, 14 Mayıs 1955 tarihinde istanbul’da doğmuştur. Osman Dürüst adında kardeşi vardır.

İlk ve orta tahsilini Galatasaray Lisesi’nde tamamladı. Liseden mezun olduktan daha sonra Boğaziçi Üniversitesi İşletme Bölümü’nde okudu. Galatasaray’da uzun yıllar Yıldız, Genç ve A takımlarında lisanslı olarak voleybol oynadı.

1988 yılına değin Alo & Mintax Şirketler grubunda Yönetim Kurulu Üyesi olarak görev yaptı. 1988 yılından bugüne dek Dürüst Şirketler Grubu ortağı ve Idare Heyeti Başkan Yardımcısı olarak meslek hayatını sürdürmektedir.

Ali Dürüst, Galatasaray Spor Kulübü’nde üç dönem Idare Heyeti Üyesi ve Başkan Yardımcısı olarak devir yaptı. Temmuz 2013 tarihinde Galatasaray yöneticiliğinden ayrıldı.

Ali Içten, İngilizce ve Fransızca bilmektedir.

Ali Doğru, Istek Içten ile evlidir. Murat adında bir oğlu vardır.

25 Ekim 2014 tarihinde yapılacak olan Galatasaray olağanüstaday olmayacağını ifade eden Ünal Aysal’ın kadrosunun dışarıda hiçbir yerde ödev almayacağını açıkladı.

25 Ekim 2014 tarihinde yapılan olağanüstü genel kurulda yeni başkan olarak seçilen Duygun Yarsuvat göre Sportif A.Ş.’nin başına görevlendirilmiştir. 25 Haziran 2015 tarihinde Türkiye Futbol Federasyonu seçilen Şimşek Demirören‘in listesinden TFF yönetimine girdi. Ali Içten, Galatasaray Sportif AŞ’deki görevinden ayrıldı.

Ali Doğru, Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Milli Takımlardan Sorumlu Başkan Vekili olarak devir yapmaktadır.

İLGİLİ BİYOGRAFİ :   Atilla Arcan
Daha Fazla Göster

Bir cevap yazın

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu
Kapalı