A

Ali Ersan Duru

Ali Ersan Duru Biyografisi

Ali Ersan Duru, 19 Eylül 1984 tarihinde Ankara’da doğmuştur. 4 abisi vardır. Babası Ankaralı, annesi Karadenizlidir. İlkokul, ortaokul ve liseyi Ankara’da okudu.
Eskişehir, Osmangazi Üniversitesi Maliye Bölümü’nden mezun oldu. Aynı dönem içinde Eskişehir Osmangazi Üniversitesi Tiyatro Topluluğu (Esogü Tiyatro Topluluğu) ile acemi tiyatro hayatına başladı. Ilk Önce Osmangazi Üniversitesi Tiyatro Topluluğu ile çalışmaya başladı. Lisans eğitimi bittikten daha sonra oyunculuğu profesyonel anlamda yapmaya karar verdi ve istanbul’a gelerek oyunculuk eğitimi almaya başladı. Önce 2008 yılında DİALOG anlatım ve iletişimde esas oyunculuk teknikleri dersleri aldı.

daha sonra da Şahika Tekand Stüdyo Oyuncuları’nda iki takvim bir tiyatro eğitimi aldı. Bununla paralel olarak aynı dönem içinde workshop’lara katılmaya, diksiyon ve şan dersleri almaya devam etti.

İlk olarak TRT 1 de ‘’Başrolde Aşk’’ isimli sit-com’la profesyonel oyunculuk hayatına başladı.

2012 yazında Turgut Özakman’ın Diriliş adlı romanından beyaz perdeye uyarlanan ‘’Çanakkale 1915’’ adlı sinema filminde roman kahramanlarından Mehmed Ali’ye yaşam verdi.

2013 yılında “Yağmurdan Kaçarken” adlı dizide Carlos Martin, Ezgi Asaroğlu, Ayça Erturan, Ali Ersan Duru, Furkan Andıç, Ebru Şancı, Serkan Şenalp, Doğukan Polat ile beraber rol aldı.

Ali Ersan Duru, 2013 yılında Refik Halit Karay‘ın eserinden esinlenerek yazılan ve Yönetmenliğini Kudret Sabancı‘nın yaptığı “Bugünün Saraylısı” adlı dizide Selçuk Yöntem, Nazan Kesal, Serhat Teoman, Cansu Tosun ile birlikte başrol oyuncusu oldu.

2016 yılında yapımcılığını Osman Sınav’ın yaptığı “Fantastik Damat” dizisinin yönetmenliğini Raşit Çelikezer yaparken oyuncular, Ali Ersan Duru, Burcu Özberk, Anıl İlter, Binnur Şerbetçioğlu, Erhan Yazıcıoğlu, Hande Kaptan, Nükhet Duru olmuştur.

İLGİLİ BİYOGRAFİ :   Abdullah Çatlı

Filmleri ve Dizileri :
2016 – Inanılmaz Damat (Mehmet)(TV Dizisi)
2015 -Aşk Zamanı (Fikret)(TV Dizisi)
2014 – Gönül İşleri (TV Dizisi)
2013 – 2014 – Bugünün Saraylısı (Fatih Soysal )(TV Dizisi)
2013 – Yağmurdan Kaçarken (Korkmaz) (TV Dizisi)
2013 – Romantik Komedi 2: Bekarlığa Veda (Mustafa)(Sinema Filmi)
2012 – Çanakkale 1915 (Mehmet Ali) (Sinema Filmi)
2011 – 2012 – Yaşam Devam Ediyor (Berat Altındağ)(TV Dizisi)
2011 – Başrolde Aşk (Emre) (TV Dizisi)
2010 – Lale Devri (TV Dizisi) Misafir Oyuncu

Daha Fazla Göster

Bir cevap yazın

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu
Kapalı