A

Ali Katırcıoğlu

Ali Katırcıoğlu Biyografisi

Ali Katırcıoğlu FETÖ’ye ilerki yaşlarda dâhil olmuş bir gayrimenkul zenginidir.

Ali Katırcıoğlu, 1937 yılında Antalya’nın Akseki ilçesinin Büyükalan Köyü’nde doğmuştur.

Ali Katırcıoğlu, 1950 yılına kadamış, ekonomik zorluklardan nedeniyle sonradan köyünden çıkıp Bursa’ya göç etmiştir. Orada çalışmış ve ticarete el atmıştır. 5 yıl sonradan tüccar olarak İzmir’e geçmiş 1959 yılında evlenmiş ve trikotaj işine girmiştir.

1965 yılında istanbul’a gelip işlerine orada devam etmiş ve 1970 yılında inşaat işine girmiştir. 1970 yılında inşaat işine girmesiyle gayrimenkul zengini olma yolu ona açılmıştır. 2000 yılına dek kendisi çalışmış ve emekli olup işlerini Mustafa Talat Katırcıoğlu adlı oğluna devretmiş ve kendisi zamanını FETÖ işlerine ayırmıştır.

Oğlu Mustafa Talat Katırcıoğlu Bank Asya’da Yönetim Kurulu Başkan vekilliği yaptı. PDY’nin çoğu yayın organı içinde etkinlik gösterdi. 13 Mart 2015 tarihinde yurtdışına kaçtı. Öteki oğlu Abdullah Katırcıoğlu da 1989’da Fethullah Gülen’in kardeşi Mesih Gülen’in kızı Hümeyra Gülümseyen ile evlendi. Üç çocukları oldu. 30 Haziran 2015’te boşandı.

Fethullah Güler Yüzlü vaktinde Ali Katırcıoğlu‘nun soyadını beğenmemiş ve bundan daha sonra kendisine “Kervancı” denmesini istemiş. FETÖ mensupları arasında “Kervancı Abi” olarak aşina Ali Katırcıoğlu, Kervancı Ali olarak da nam yapmıştır.

Ali Katırcıoğlu, Fethullah Gülümseyen’in talimatı ile 2007 yılında Nelson Mandela’nın izni ile Güney Afrika’da Johannesburg’un Midrand semtinde bir tepeye Nizamiye camii, Nizamiye Medresesi ve Külliyesini yapı etmiştir. 34 milyon dolar harcayarak Selimiye camisinin kopyasını külliye, imam hatip ve aş evi olarak açtı.

İLGİLİ BİYOGRAFİ :   Anthony Quinn
Daha Fazla Göster

Bir cevap yazın

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu
Kapalı