A

Alihan Kuriş

Alihan Kuriş Biyografisi

Eski Ulaştırma Bakanı Ahmet Arif Denizolgun’un 8 Eylül 2016 tarihinde ölümünden daha sonra ‘Süleymancılar Cemaati’nin yeni lideri oldu.

Alihan Kuriş, 21 Kasım 1979 tarihinde istanbul’da doğmuştur. Annesi Ayşe Gülderen Kuriş’dir. Mimarlık fakültesinden Mimar olarak mezun olduktan sonradan yüksek lisansınıda yapmıştır. Yüksek mimar olarak devir yapmaktadır.

Alihan Kuriş, eski Ulaştırma Bakanı Ahmet Arif Denizolgun’un 8 Eylül 2016 tarihinde ölümünden sonra ‘Süleymancılar Cemaati’nin yeni lideri oldu. Cemaatin kurucusu Süleyman Hilmi Tunahan’ın torunu olan Alihan Kuriş, Ahmet Arif Denizolgun’un ablasının oğludur.

Yüksek mimar olarak tahsis yapmakta ve ticaretle de uğraşan Alihan Kuriş, bununla birlikte cemaatin kurs ve okullarının mimarı olarak biliniyor.

Alihan Kuriş, Süleymancılar Cemaati’nin lideri Ahmet Arif Denizolgun’un 8 Eylül 2016 tarihinde ölümünden daha sonra şu açıklamayı yapmıştı:

tirnak-sol.gifspacer.giftirnak-sag.gif“oysa ki dünya hayatı devam ediyor, o süre İslam dini devam edecektir. oysa ki İslam dini kıyamete kadar devam edecek, o vakit hizmetlerimiz yani Allah’ın dinine, kitabına hizmet kıyamete kadar devam edecektir.

Büyüğümüzün vefatı elbette bizi ye’se düşürmemelidir. Biz dağılmadan parçalanmadan hizmete devam edeceğiz. “Bunlar da artık dağılır” diyenlere şunu aramak gerekli, bizim hizmetlerimiz daha önce iki defa bu imtihanı verdi. Biz dağılsaydık efendi hazretlerinin irtihalinden daha sonra dağılırdık. Ne o vakit ne de Kemal bey ağabeyimizi kaybettikten daha sonra, kendimizi kaybetmedik. Kıyamet sabahına değin da Allah’ın izniyle kaybetmeyeceğiz.

Allah’ın kılıçlarından bir kılıç çıkıp başımıza geçerek bu bayrağı taşımaya devam edecektir. Biz de benzer açık sözlülük ve teslimiyetle onun yanında devam edeceğiz. Başta hazretimiz olmak üzere, piranımız ve muhterem büyüğümüz de böyle isterdi. Zaten daha büyüğümüzün verdiği müjdeler tahakkuk edecek inşaallah.

İLGİLİ BİYOGRAFİ :   Aleyna Eroğlu

Cenab-ı Hakk harikulade ve muhterem büyüğümüzün şefaatlerine değer eylesin. Ona bedel kardeş olmayı nasip etsin. Allah gani gani rahmet eylesin.”

Daha Fazla Göster

Bir cevap yazın

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu
Kapalı