A

Ashley Tisdale

Ashley Tisdale Biyografisi

Bütün adı Ashley Michelle Talya Tisdale olan Ashley Tisdale 2 Temmuz 1985’te New Jersey’de bulunan ve ufak bir kasaba olan Monmouth’da doğdu. Yahudi olan annesinin adı Lisa, babasının adı Mike’dır. Kendinden büyük,Jennifer adında oyuncu olan bir ablası vardır. Liseye dek hep takdir ve teşekkür belgesi almış, şarkıcı ve oyuncudur.
Menajeri Bill Perlman sayesindea başlamıştır. Menajeri Bill Perlman Ashley’ ye reklam filmleri ayarlamıştır ve Ashley bugüne kadar yaklaşık 100 adet reklamda oynamıştır. 8 yaşındayken, Broadway’de (Les Miserables’te) rol aldı ve Annie müzikalinin uluslararası ekibinde yer alarak turlara başladı.

1990’ların sonunda ve 2000’in başlarında TV’de değişik rollerde oynadıktan sonradan Disney Kanalı için çekilen Original Series The Suite Life of Zack & Cody ve Disney Channel Original Movie High School Musical ile genç izleyicileri kendisine hayran bırakır. Tisdale’nin High School Musical adlı filmdeki rolü şarkı söylemesini gerektirmektedir; Bu üç şarkı da Billboard Hot 100 listesine girmeyi başarır ve Billboard Hot 100 listesine 3 şarkısını sokabilen tek bayan şarkıcı olur. Keza 2007’de Headstrong adlı müzik albümünü çıkarır. Keza Some Day My Prince Will Come” ve “Kiss The Girl” “A Dream is a Wish Your Heart Makes” adlı şarkıları da kanal için bitmiş seslendirir ve video klipleri çekilir.

2005 yılında Tisda & Cody adlı yapımda Maddie Fitzpatrick rolünü kapar. Bu dizi onun popülerliğini oldukça artırır.

Ashley Tisdale Disney Kanalı’nın manâlı bir oyuncusu haline kazanç ve bir yanlamasına da Whisper of the Heart adlı yapımda da seslendirme yapar. aynı zamanda yeniden benzer kanalın High School Musical adlı filminde de oynar ve film çok büyük bir galibiyet elde eder ve 2, ve 3. filmlerde de oynar(2007).

İLGİLİ BİYOGRAFİ :   Almila Ada

Ashley Tisdale sesiyle oyunculuğuyla olduğu kadar fiziğiyle ve güzeliğiyle de ön planda olan ünlüler arasındadır.Gençlerin yeni idollerindendir.

Son çıkardığı albümü “Guitly Pleasure” ise bilboard da top 10 albüme girmeyi başarmış ve daha ilk haftadan 50.000 satarak rekora doğru koşmuştur. şimdi “Hellcats” adlı dizide Savannah karakterini canlandırmaktadır.

Daha Fazla Göster

Bir cevap yazın

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu
Kapalı