A

Asım Ekren

Asım Ekren Biyografisi

Asım Ekren, 1951 yılında Adapazarı’nda doğmuştur. Bir ablası vardır. Konservatuar’da gördüğü eğitimin gerisinde 1960’lı yıllarda “Haramiler” grubunda baterist olarak çalışmaya başladı.
1970 yılında Şerif Yüzbaşıoğlu’nun, Selçuk Başar, Attila Özdemiroğlu, Uğur Başar ve Garo Mafyan ile birlikte kurdukları İstanbul Gelişim Orkestrası’na baterist olarak dahil oldu.

1994 yılından beri T.C. Kültür Bakanlığı’nın “Devlet Modern Folk Müzik Topluluğunda” o kadar fazla önemli müzisyen ile birlikte müzik çalışmalarıma devam etti.

Ajda Pekkan ve Kayahan ile uzun yıllar çalıştı. Kültür Üniversitesi’nde “Çalgı Kursları Sertifika Programları“ yaptı.

2009 yılında piyanist, kompozitör Cengiz Özdemir ve bas gitarist Eylem Pelit ile birlikte modernize edilmiş Türk Millet ezgilerini enstrümantal olarak yorumladıkları “FOLKESTRA” isimli bir grup kurdu.

İlk evliliğini İstanbul Gelişim Orkestrası’nın şefi olan Selçuk Başar‘ın kız kardeşi Asuman Başar‘la yaptı. Bu evliliğinden Binnaz ve Mert Ekren (d.1978) adında iki çocuğu oldu. İkinci evliliğini Mari Güngörmez’le yaptı.

İkinci evliliğini bitirdikten daha sonra 1980 yılında oyuncu Selma Güneri ile nişanlandı, ayrıldı şarkıcı Zerrin Özer‘le nişanlandı.

1980’li yıllarda o tarihteki Başbakan Turgut Özal’ın kızı Zeynep Özalla aşk yaşamaya başlayınca aniden meşhur oldu. Çaldığı müzik aletinden nedeniyle adı “Davulcu” ya çıktı. Evliliklerine, dönemin Cumhurbaşkanı Kenan Âlem ve Turgut Özal dahil kimse sıcak bakmadı. 22 Temmuz 1985 tarihinde Zeynep Özal‘la evlendi. Yağız ve Halil Uğur adında iki oğlu oldu. 17 Ocak 1990 tarihinde boşandı.

Evlilikleri :
1.eşi : Selçuk Başar‘ın kız kardeşi Asuman Başar‘la evlendi. Binnaz ve Mert adında iki çocuğu var.
2.eşi : İkinci evliliğini Mari Güngörmez’le yaptı.
3.eşi : 22 Temmuz 1985 tarihinde Başbakan Turgut Özal’ın kızı Zeynep Özal‘la evlendi. Yağız (d.1987) ve Halil Uğur (d.1989) adında iki oğlu var. 17 Ocak 1990 tarihinde boşandı.
4.eşi : 12 Mart 1990 tarihinde eski nişanlısı Selma Güneri ile evlendi. 1992 yılında boşandı. Aynı yıl 1992 yılında her tarafta evlendiler, ama 1994 yılında bitmiş boşandılar.
5.eşi : 1997 yılında Semra Ekren ile evlendi. Düğün şahitliğini de Muazzez Abacı yaptı.

İLGİLİ BİYOGRAFİ :   Avni Yıldırım
Etiketler
Daha Fazla Göster

Bir cevap yazın

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu
Kapalı