A

Aslı Mavitan

Aslı Mavitan Biyografisi

Beyaz tv ekranlarında 2014 yılından itibaren yayınlanan İşin Aslı isimli programının sunucusudur.

Aslı Mavitan, 22 Kasım 1980 tarihinde istanbul’da doğmuştur. Annesi Yıldız Arhan 1973 Türkiye güzelidir. Babası meşhur şarkıcı (Hayık Aram Tataryan) Hayko’dur. Anne babası 2 yaşındayken boşandıktan daha sonra 8 yaşında iken annesi İşadamı Ahmet Mavitan ile evlendi. 1998 yılında 18 yaşına geldiğinde mahkeme kararı ile soyadını üvey babasının soyadı ile aynı yapmıştır. bununla birlikte babasının dininden çıkarak İslam dinini seçmiştir. Esas babasının ilk eşinden Alex adlı kardeşi şarkıcılık yapmaktadır. Annesinin ikinci eşi Ahmet Mavitan’dan da bir erkek kardeşi vardır. Yıldız Arhan 2015 yılında Ahmet Mavitan’dan boşandı.

Aslı Mavitan, üniversite eğitimini İstanbul’da Yeditepe Üniversitesi Radyo ve Televizy

Aslı Mavitan, TV8’de spikerlik yaptığı dönemde, Yılın En İyi Hafta Sonu Belli Başlı Haber Spikeri Seçildi. Bir fazla tv kanalında spikerlik ve sunuculuk yaptı. Spor yapmayı, ata binmeyi ve kitap okumayı çok seviyor.

2012 yılının en iyi hafta sonu asıl haber akşam spikeri Aslı Mavitan seçildi

Beyaz tv ekranlarında 2014 yılından itibaren yayınlanan İşin Aslı isimli programı sundu. İşin Aslı programına her hafta uyumlu katılım belirten Psikolog Hekim Zafer Akıncı ile birlikte izleyenlere eğlenceli ve yararlı bilgiler sunmaktadır.

Aslı Mavitan, 8 Aralık 2015 tarihinde gittigidiyor.com’un Otomotiv Kategori Müdürü Kaan Balkaş ile evlendi.

Ödülleri :
2011 – En iyi hafta sonu başlıca haber akşam spikeri
2012 – En iyi hafta sonu belli başlı haber akşam spikeri

İLGİLİ BİYOGRAFİ :   Alp Kırşan
Etiketler
Daha Fazla Göster

Bir cevap yazın

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu
Kapalı