A

Atalay Demirci

Atalay Demirci Biyografisi

Atalay Demirci, 8 Temmuz 1976 tarihinde Ankara’nın Nallıhan ilçesinde doğmuştur. Aslen Samsun’ludur. Babası Şahin Demirci’yi 3 yaşındayken maden ocağında kaybetti. Bir süre amcası yanına alıp bakmaya çalışmış lakin sonrasında 9 yaşından 18 yaşına dek yetiştirme yurtlarında büyüdü. İlk ve Orta öğrenimini Amasya’da yaptı. Ankara Yenimahalle Ticaret Lisesi muhasebe bölümünden mezun oldu. Mersin’de öğretmenlik yapan bir abisi vardır.
O yıllarda yakalandığı kanser hastalığı ile uğraşıp 2 yen sonra yendi.

Atalay Demirci küçüklüğünden bu yana yaptığı taklitler ve dost çevresindeki gösteriler ile yeteneğini sergilemiştir.

30 Mayıs 1999 tarihinde ilk olarak sahneye çıktı. 30 Haziran 2008 tarihi itibariyle Dünya Radyo ve Ankara Sanat Evi bünyesinde sahneye çıktı.

2000 yılından bu yana Dünya Radyo da Kelalaka isimli Show programı yapmaktadır.

Atalay Demirci’nin 1 şiir albümü 3 şiir kitabı bulunmaktadır.

Acun Ilıcalı’nın Sunduğu “Yetenek Sizsiniz Türkiye” yarışmasına 2013 yılında katılarak 1. Olmuştur. Bu dönemden sonradan birçok ağırlama merkezinden, tiyatrodan ve televizyon programından teklif almaya aralıksız Atalay Demirci son günlerde aralıksız turnelere katılmaya başlamış ve hem yurt içinde ayrıca de yurt açık havada birçok ağırlama sergilemektedir.

Atalay Demirci, Neslihan Demirci ile 2007 yılından beri evlidir ve Furkan Demirci, Ertki oğlu vardır.

2014 yılında Tv8’de yayınlanan “100 Kişiye Sorduk” adlı yarışma içerikli televizyon programını sundu.

27 Mart 2015 tarihinde vizyona giren “Güvercin Uçuverdi” adlı sinema filminde baş rolde oynadı. İlk sinema filminde Atalay Demirci’ye duayen oyuncular Salih Kalyon, Zerrin Sümer, Ali Erkazan, Erdal Tosun ve Ayşen Gruda ve Tuvana Türkay eşlik ettiler.

15 Temmuz 2016 darbe girişimi sonrası sosyal ağ hesabının hacklenmesi sonucu Fethullah Gülen‘e yakın isimler Enes Kanter ve Hakan Şükür‘le yazışmaları ortaya meydana çıkan, Atalay Demirci, 5 Ağustos 2016 tarihinde Ankara‘da gözaltına alındı. 6 Ağustos 2016 tarihinde Ankara 4. Sulh Cinayet Hakimliğine sevk edilen Atalay Demirci, tutuklandı.

İLGİLİ BİYOGRAFİ :   Alexander Wang

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı’nca hakkında yürütülen FETÖ soruşturması dahilinde “anayasal düzeni ortadan kaldırmaya girişim etme” ve “silahlı terör örgütüne üye olma” suçlamalarından 6 Ağustos 2016 tarihinden beri tutsak bulunan ve bir kez ağırlaştırılmış müebbet ile 10 yıla değin hapsi istenen komedyen Atalay Demirci, 17 Ağustos 2017 tarihinde Ankara 19. Ağır Cinayet Mahkemesince adli denetim şartıyla ve yurtdışı yasağı tedbirleri konularak özgür bırakıldı.

Şiir Kitapları :
2006 – Satılık Gözyaşları
2007 – Kaleme Zeval Olmaz
2013 – Ya Da Şiir

Filmleri ve Dizileri :
2015 – Güvercin Uçuverdi (Yüksel Güvercin) (Sinema filmi)
2011 – Hop Dedik: Deli Dumrul (Tetikçi Bedo) (Sinema filmi)

Daha Fazla Göster

Bir cevap yazın

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu
Kapalı