A

Atilla Taş

Atilla Taş Biyografisi

Atilla Taş, 4 Şubat 1975 tarihinde Adana‘nın Ceyhan ilçesinde dünyaya geldi. Annesi Halide Yılmaz’dır. Atilla’yı henüz 20 jurnal iken anneanesine bırakıp Almanya‘ya gitti. İlk ve ortaokulu Ceyhan’da bitirdi. Liseyi İstanbul Davut Paşa Lisesi’nde okurken üçüncü sınıfta ailesi Mersin‘e göç kararı verip taşındılar.
1991 yılında 16 yaşındayken Mersin’de evlendiği İlk eşi İlkay Sarıköse hanımdır. 1992 yılında Sezen adında bir kız çocuğu oldu.

Öbür işlerde çalışırken bir yana da restoranlarda, gazinolarda şarkı söylüyordu. Askerlik görevine Manisa’da başlayıp Hakkari Yüksek ovada bitirdikten daha sonra istanbul’a gitmiş.

İstanbul’a gelince fazla yoksulluk çekmiş, eşi kadar terk edilmiş. Sonunda Erol Köse ile tanışmış ve hayatı değişmiş. “Çiğ Çökelek” şarkısı ile iyi bir çıkış yaparak bütün Türkiye’nin kendisini tanımasını sağladı.

Atilla Taş’ın kendi bestelerinin de olduğu ilk albümü “Kırmızılım” 1998 yılında çıktı. Çabuk bütün Türkiye onu tanıdı. Konserler vermeye başladı.

1999 yılında ilk oyunculuk deneyimini ve buna yönelik kabiliyetini “Zilyoner” adlı dizide gösterdi.

Aniden ortadan kaybolduğunda ABD.ye gidip New York Film Akademisinde sinema ve televizyon eğitimi aldı.

2010 yılında Beyaz Tv.de Müzik Kutusu diye, ve 2011 yılında Kanal 7de Taş devri adında bir proğram sundu.

Atilla Taş 2000’li yılların başlarında Bedriye Elden adında bir kadının annesi olduğunu iddia etmesi üstüne bu iddiaları yalanlamış ve Bedriye Elden’in gerçek annesi olmadığını savunmuştu.

Dünya Listelerini Zorlayan Güney Koreli Park Jae Sang’ın Gangnam Style şarkısının Türkçe versiyonu “Yamyam Style” albümünü 2012 yılının ekim ayında yaptı.

Atilla Taş, Nisan 2013 tarihinde başlayıp Show TV’de yayınlanan “Ben Burdan Atlarım” yarışmacıları arasında oldu. Yapımcılığını Med Yapım’ın yaptığı 12 Nisan 2013’de ilk bölümü Show TV’den canlı olarak yayınlan yarışmada yarışmacılar Atilla Taş, Asena Onur Anlayışlı Olmak, Bayhan Gürhan, Gökhan Taşkın, Günay Musayeva, Leyla Bilginel, Neslihan Önder, Nur Gümüşdoğrayan, Önder Bekensir, Sema Çelebi, Semih Yuvakuran, Semiha Yankı, Serkan Tanırgan, Şener Üşümezsoy, Timur Kunt, Tony Hill, Tuğba Özay, Verda Penso olmuştur. Birinciliği Önder Bekensir almıştır.

İLGİLİ BİYOGRAFİ :   Alexis Tsipras

Meydan gazetesinde yazılar yazdı.

30 Ağustos 2016 tarihinde Atilla Taş, FETÖ’nün medya yapılanmasına yönelik soruşturma dahilinde Bursa‘nın Gemlik ilçesinde gözaltına alındı. 3 Eylül 2016 tarihinde nöbetçi Sulh Cinayet Hakimliği’ne sevk edilen Murat Aksoy, Atilla Taş, Mutlu Çölgeçen ve Gökçe Fırat Çulhaoğlu‘nun tutuklanmasına karar verildi.

Atilla Taş, FETÖ’ye üyelik ve yardım suçlamasıyla tutsak olduğu Silivri Cezaevi’nde 10 Ekim 2016 tarihinde Meltem Güler ile evlendi.

31 Mart 2017 tarihinde kabahat vasfının değişme ihtimalinin bulunması, tutukluluğun tedbir mahiyetinde bulunması ve tutuklu kaldıkları süre dikkate alınarak tutsak sanıklar Atilla Taş, Gökçe Fırat Çulhaoğlu, Yakup Çetin, Yetkin Yıldız, Seyit Kılıç, Mustafa Erkan Acar, Hüseyin Aydın, Abdullah Kılıç, Ali Akkuş, Bünyamin Köseli, Âlem Acar, Oğuz Usluer ve Murat Aksoy‘un haklarında yurt dışına çıkış yasağı konularak tahliyelerine karar verildi. Mutlu Çölgeçen‘in tutukluluk halinin devamına karar verildi.

öte taraftan, İstanbul Cumhuriyet Başsavcısı farklı bir soruşturma zarfında, tahliyelerine karar bahşedilen 13 sanık hakkında “Darbeye girişim” ve “anayasal düzeni ortadan kaldırmaya teşebbüs” suçlarından gözaltı kararı çıkardı ve birincil etapta 7 günlük nezaret kararı alındığı belirtildi. 14 Nisan 2017 tarihinde ise aralarında Atilla Taş ve Murat Aksoy ile Gökçe Fırat Çulhaoğlu‘nun da bulunduğu 12 şüphelinin “Türkiye Cumhuriyeti hükümetini ortadan kaldırmaya veya görevini yapmasını engellemeye teşebbüs” suçlarından tutuklanmalarına karar verildi.

24 Ekim 2017 tarihinde yapılan duruşmada Atilla Taş, gazeteci Murat Aksoy ile Davut Açık Fikirli‘ın tahliyesine karar verildi.

Filmleri ve Dizileri:
1999 – Zilyoner (Zülküf) (TV Dizisi)
2002 – Reyting Hamdi (Kasap) (TV Dizisi)
2003 – Şöhretler Kebapçısı (TV Dizisi)
2004 – Tatil Aşkları (TV Dizisi)
2014 – Arkadaşım Hoşgeldin (Tv Programı)
2014 – Karmakarışık Kaset (Hakim) (Sinema Filmi)
2014 – Analı Oğullu (Kendisi) (TV Dizisi)

İLGİLİ BİYOGRAFİ :   Ahmet Şık

Albümleri :
1998 – Kırmızılım – (Erol Köse Prodüksiyon)
1999 – Atilla Taş – (Erol Köse Prodüksiyon)
2000 – Emmilenyum – (Erol Köse Prodüksiyon)
2001 – Pembeli – (Erol Köse Prodüksiyon)
2004 – Kınalı Kuzum – (Erol Köse Production)
2007 – Bir Atilla Taş Albümü – (Seyhan Müzik)
2009 – Çikolata – (Seyhan Müzik)
2011 – Yam Yam Style
2015 – Hırsız

Programları :
2010 – Müzik Kutusu (Beyaz TV)
2011-2012 – Taş Devri (Kanal 7)
2012-2013 – Ben Burdan Atlarım (Show TV)

Etiketler
Daha Fazla Göster

Bir cevap yazın

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu
Kapalı