A

Ayhan Akman

Ayhan Akman Biyografisi

Gaziantepspor‘da futbol hayatına başlayan, Beşiktaş ve Galatasaray formalarını da giymiş olan ulusal futbolcu
Ayhan Akman, 23 Şubat 1977‘de İnegöl‘de doğdu. 1990‘ların ortasında Gaziantepspor‘da oynamaya başlayana değin kimse onu tanımıyordu.

Sonraları Beşiktaş‘a transfer olan Ayhan, 1998 – 2001 yılları aralarında Beşiktaş formasını giydi. 2001 sonlarında yaşadığı sakatlıklar nedeniyle, son sezonun üç ay gibi büyük bir dönemi kadroya giremedi. Sakatlık yaşadığı ve bir türlü sahalara dönemediği dönemde, takımın başında olan Alman çalıştırıcı Christoph Daum‘un, Akman’ın geveze olduğunu söylemesi süpriz olarak karşılanmıyordu.

Ayhan bütün çabalarına rağmen Daum’un gözüne giremiyor, bununlada kalmayıp taraftarların gözündede layık kaybediyordu.

Beşiktaş’ın Gaziantepspor’a 3-1 yenildiği maçda, Akman’ın kulübede gülmesine kızan taraftarlar havaalanında Ayhan’ı tartaklıyor, güvenliğin araya girmesiyleeden önleniyordu. Yaşananların ardındaki, Ayhan’ın ağzından şu ifadeler dökülüyordu:

tirnak-sol.gifspacer.giftirnak-sag.gif Oynamadığımda bile suçlanan ve saldırılan ben oluyorum, her başarısızlığın arkasında öfkenin hedefi benim. Açıkcası sebebini anlayamıyorum.

Yaşananların arkasında Beşiktaş’dan ayrılan Ayhan Akman, George Hagi‘nin futbolu bırakması, Okan Buruk ve Emre Belezoğlu‘nun İnter Milan‘ a transferinin arkasından 2001 senesinde orta saha arayışı içinde olan Galatasaray‘a aktarma olan Akman, halen benzer formayı giymektedir ve Galatasaray’ın ikinci kaptanıdır.

78 kez milli formayı giymiş olan Ayhan Akman, evli ve iki çocuk babasıdır.

İLGİLİ BİYOGRAFİ :   Arif Erdem
Daha Fazla Göster

Bir cevap yazın

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu
Kapalı