A

Ayla Çelik

Hale Çelik Biyografisi

Söz yazarı, besteci ve yorumcu.

Ayla Çelik, 29 Ekim 1989 tarihinde istanbul’da doğmuştur. İstanbul Teknik Üniversitesi Devlet konservatuarından mezun oldu.

Ülkü Çelik, müzikenine Melih Kibar ile başladı. Çok sayıda reklam müziğine sesiyle hayat verdi. Devlet tiyatroları için hazırlanan ve Kenan Işık’ın yönetmenliğini yaptığı “Antigone” isimli oyunun müziklerine de yaptı

2007 yılı Temmuz ayında Belma Şahin ile birlikte ”İstanbul Türküleri” albümü yayınlandı. 2008 yılı Aralık ayında “Bir Dönebilsem” adlı single çalışması yayınlandı. 2010 yılı Eylül ayında ”Lavanta” isimli albümünü çıkardı.

Ayla Çelik, 2012 senesinde ayrıca Altın Kelebek ve Türkiye Müzik Ödülleri’nde bestesini Gökhan Yığın’nin yaptığı sözlerini kendisinin yazdığı Türkan ile yılın şarkısı ödülünü almıştır.

İbrahim Tatlıses, Sibel Can, Ebru Gündeş, Gülben Ergen, Serdar Ortaç, Gökhan Yokuş, İrem Derici, Aşkın Nur Yengi ve Berkay Şahin gibi isimlere verdiği liste başı şarkılarla adından laf ettirdi.

15 Ocak 2016 tarihinde ,”Tüm şarkılarımda kendi yaşam hikayemi anlattım” dediği “BEN” isimli albümünü çıkardı. Albümde sözü ve bestesi kendisine ait olan “Aşk Şarkıları” isimli şarkıya Metin Arolat yönetmenliğinde klip çeken Ülkü Çelik’in bu projesinde Gökhan Tepe, Mustafa Ceceli, Erhan Sancak, Ozan Çolakoğlu gibi sanatkâr arkadaşlarının da imzaları yer almıştır. Albümün en fazla konuşulacak şarkısı ise meşhur şov yapan Beyazıt Öztürk’le hissi bir düete imza attığı “Bağdat” şarkısı

Ödülleri :
2012 – Altın Kelebek Müzik Ödülleri, yılın şarkısı ödülü (Türkan)
2012 – Türkiye Müzik Ödülleri, yılın şarkısı ödülü (Türkan)

Albümleri:
2007 – İstanbul Türküleri
2010 – Lavanta
2016 – Ben

İLGİLİ BİYOGRAFİ :   Prof.Dr.Ali Özer
Daha Fazla Göster

Bir cevap yazın

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu
Kapalı