A

Ayşe Akın

Ayşe Akın Biyografisi

Cem Belevi ile birlikte “Kim Ne Derse Desin” şarkısı ile çıkış yapmıştır.

Ayşe Akın, 3 Nisan 1993 tarihinde Afyonkarahisar ili Emirdağ İlçesi, Adayazı Beldesi nüfusuna açıklanmış bir Türk ailenin kızı olarak Belçika’da doğmuştur. Belli Başlı adı Ayşe Özdemir’dir. Aslen Afyonkarahisarlıdır. 2010 yılında Belçika‘da bir alımlılık yarışmasına katılmış ve Brüksel Güzeli olmuştur. 4 dil haberdar olan Ayşe, Yurt dıştan adını söylemekte zorlandıkları için adını “Ayshe” olarak kullanmaktadır.

Hemen Şimdi 4 yaşındayken annesinin kendisini ajansa kaydetmesiyle daha o yaşlarda fdı. Belçika’da 12 yaşında iken bir kulüpte altı ay futbol oynamış. Türkiye’ye gelmeden önce İşletme-ekonomi okuyordu lakin Türkiye’den oyunculuk teklifi alınca her şeyi bıraktı ve geldi. Craft Atölyesi’nde oyunculuk ve diksiyon eğitimi aldı.

Mükemmel Yüzyıl dizisinin seçmelerine girdi, altı ay sonra İtalyan bir prenses karakteri için çağrıldı. 2013 yılında “Mükemmel Yüzyıl” dizisinin 4. Sezonunda dizisinin 87.bölümünde Cenevizli Gabriela karakterini canlandırdı.

2013 yılında şovmen Mehmet Ali Erbil ile 2 aylık bir ilişki yaşadı.

Bir arkadaşı ile bir ses yarışmasına izleyici olarak gittiğinde oturduğu yerden şarkıyı söylediğinde de DMC’nin patronu Samsun Demir’in ilgisini çekerek proje teklifi aldı.

Ajda Pekkan‘dan dinlediğimiz ‘Kim Ne Derse Desin‘ isimli şarkının düzenlemesini Mustafa Ceceli yaptı. Ve Ayşe Akın, “Kim Ne Derse Desin” şarkısında Cem Belevi ile düet yaptı. DMC müzikten meydana çıkan İlk single’ı olmasına karşın klip üç ayda takriben 15 milyon kez tıklandı. Şarkıyı Fransızca versiyonuyla da seslendiren Akın, bundan böyle sektörde Ayshe adıyla anılacak.

18 yaşındayken Futbolcu Önder Turacı ile kısa bir izdivaç yaptı. 30 Mart 2011 tarihinde Kayseri‘de yıldırım nikâhıyla evlendi. Düğünü ise 11 Haziran 2011 tarihinde Belçika‘da olacaktı. Ama düğünü iki hafta öncesinden iptal ettiler. Gerisinde da 2012 yılında boşandılar.

İLGİLİ BİYOGRAFİ :   Arda Turan

2014 yılında “Güllerin Savaşı” adlı dizide Canan Ergüder, Damla Sönmez, Uzlaşma Kılıç, Yiğit Kirazcı, Sercan Badur, Atilla Şendil, Turgay Tanülkü ile birlikte oynadı.

Filmleri ve Dizileri :
2015 – Kervan 1915 (Suzan) (Sinema Filmi)
2014 – Güllerin Savaşı (Duygu) (TV Dizisi)
2013 – Müthiş Asır 4. Sezon (Cenevizli Gabriela) (TV Dizisi)

Albümleri :
2016 – Ben Bile Şok (Catwork Remix) – (Single)
2015 – Kim Ne Derse Desin (single)

Etiketler
Daha Fazla Göster

Bir cevap yazın

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu
Kapalı