J

Jaime Pressly

Jaime Pressly Biyografisi

Jamie Pressly, 1977 doğumlu Amerikalı dizi ve sinema oyuncusu. Pressly, 2006‘da My Name is Earl adlı komedi dizisindeki rolüyle, tezgâhtar bayan oyuncu dalında Emmy Ödülü‘ne namzet gösterildi.

Jaime Pressly Kinston, 30 temmuz 1977‘de James Liston Pressly ve Brenda Sue Smith‘in kızları olarak Kingston, Kuzey Carolina‘da dünyaya geldi. Jessie isminde bir kızkardeşi ve Jim isminde bir erkek kardeşi olan Pressly, 11 yılını jimnastik çalışarak ve dansçı olarak geçirdi.

Daha 14 yaşındayken üyesi olduğu modellik ajansı ‘International Cover Model Search‘ün sözcülüğünü yapmaya başladı ve bununla birlikte da model olarak Amerika‘da, İtalya‘da ve Japonya‘da tanınmaya başladı. Ailesinin boşanma sürecine girmesinden daha sonra annesiyle birlikte Kaliforniya‘ya yerleşti ve Costa Mesa Lisesi‘ne başladı. Ardındaki 15 yaşındayken, yasal olarak ailesininden terketmek için başvurdu ve bu ricası kabul edildi.

Pressly, sinemada ilk olarak Poison Ivy (Zehirli Sarmaşık) filminde aktris Drew Barrymore‘un dublörü olarak çalıştı. 1997‘de çekilen devam filmi Poison Ivy: The New Seduction‘da ise boşrolü oynayan Pressly oldu. Ardındaki Jack & Jill adlı televizyon şovunda dansçı Audrey rolünü canlandırdı.

Egemen film Poor White Trash filminde de başrolü oynayan Pressly, bu filmde düzenbaz altın arayıcısı Sandy Lake‘i canlandırdı. Anekdot Another Teen Movie (2001), Footprints (2002) ve Torque (2004) gibi otuzdan artı filmde farklı alanlara yönlendirilmiş roller alan Pressly, daha geniş kitlelere kendini tanıttı. aynı zamanda Marilyn Manson‘ın Anekdot Another Teen Movie filminin soundtrack kasedi için her yerde söylediği Tainted Love şarkısının klibinde ve Aerosmith‘in Girls of Summer klibinde oynadı.

İLGİLİ BİYOGRAFİ :   Jerry Lewis

NBC‘de yayınlanan şart komedisi My name is Earl adlı dizide Joy karakterini canlandıran Pressly, temmuz 2006‘da bu rolü ile muhabere yardımcı kadın komedi oyuncusu dalında Emmy Ödülü adaylığı kazandı.

Pressly, 2001 yılında Liz Claiborne kozmetik firmasının ve firmanın ‘Lucky you’ adlı parfümünün sözcülüğünü yapmaya başladı. Mart 1998 ve Şubat 2004 tarihli sayılarında Playboy Dergisi‘ne çıplak pozlar veren Pressly, 2002 yılında Stuff Dergisi‘nin seçtiği, dünyanın en seksi 102 kadını sıralamasında, 8. oldu. Bir zaman The Pussycat Dolls grubunda yeralan Pressly, 2006 yılında Maxim Dergisi‘nin Hot 100 listesinde 34. oldu hem Maxim Dergisi’nin Maxim Kızları Galerisi‘nde de yer aldı.

Popüler bilgisayar oyunu ‘Dead or Alive’ın sinema uyarlamasında, Tina Armstrong karakterini canlandıracak olan Pressly, 2003 yılında California-Carolina beyzbol ligi All-Star maçında Carolina Ligi onursal kaptanı olarak sahaya çıktı.

Etrafta dolaşan bir dedikoduya göre Pressly, 1998 yılında Brodie Mitchell adlı bir adamla evlendi. Pressly ise bu konuda, adamın ismini duyduğunu lakin onu tanımadığını açıkladı.

2000-2001 yılları arasında Jack and Jill’in başrol oyuncusu Simon Rex ile beraberlik yaşayan Pressly, aralık 2001’de Howard Stern ile yapmış olduğu bir röportajda Simon rex’in onu doğum gününde terk ettiğini iddia etti. Pressly’nin adı sonra Mtv’nin meşhur sunucusu Carson Daly ile anılmaya başlandı.

Jaime Pressly’nin, 2003 yılında kurduğu J’Aime isimli, gece kıyafetleri ve hazır giyim üzerine faaliyetini sürdüren bir iç çamaşırı şirketi bulunuyor.

Daha Fazla Göster

Bir cevap yazın

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu
Kapalı