J

Jennifer Morrison

Jennifer Morrison Biyografisi

Jennifer Morrison, 1979 doğumlu Amerikalı oyuncu. Demin 15 yaşında “Intersection” (Kesişme) adlı filmde Richard Gere ve Sharon Stone gibi oyuncuların yanına beyazperdeye ayak basan Morrison, birçok manâlı yapımda ve televizyon dizisinde rol aldı. acilen birincil kadrolu oyuncusu olduğu televizyon dizisi olan “house”da Dr. Allison Cameron karakterini başarıyla canlandırıyor.
Jennifer Morrison, 12 Nisan 1979’da Chicago, Amerika’da dünyaya geldi. Bir öğretmen olan David Morrison ve Judy Morrison’ın 3 çocuğunun en büyüğüydü. Prospect Lisesi’nden 1997’de mezun oldu, burada mektep bandosunda klarnet çalıyor, koroda şarkı söylüyordu ve bununla beraber da bir amigo kızdı. Liseyi bitirdikten daha sonra Loyola Üniversitesi’nde tiyatro bölümünde okudu. bununla birlikte da Steppenwolf Tiyatrosu’nda çalışıyor, oyunculuk dersleri alıyordu. Üniversiteyi bitirdikten sonra kariyerini sinema ve televizyonda sürdürebilmek için Los Angeles’a taşınma kararı aldı.

Morrison, kariyerine çocukluk yıllarında bir model olarak başladı. JCPenney, Montgomery Ward, Mondos ve Rice Krispies gibi markaların reklamlarında boy gösterdi. 10 yaşındayken Sports Illustrated dergisinin çocuk sayısının kapağında Michael Jordon’la birlikte poz verdi.

Film kariyerinin başlangıcı ise 15 yaşındayken gerçekleşti; “Intersection” (1994) adlı filmde Richard Gere ve Sharon Stone’un kızını canlandırdı. daha sonra “Miracle on 34th Street” (1994) filminde ve Kevin Bacon’la birlikte “Stir of Echoes“da (1999) rol aldı. İlk başrolünü 2000 yılında aldı; “Urban Legends: Final Cut“. sonradan “The Zeroes” (2001), “Big Shot: Confessions of a Campus Bookie” (2002), “Nantucket” (2002), “Girl Fever” (2002) ve “Design” (2003) geldi. Bu yapımlar haricen Adam Brody’yle “Grind“de (2003), Ben Affleck’le “Surviving Christmas“ta (2004), Brad Pitt ve Angelina Jolie ile “Mr. and Mrs. Smith“te (2005) rol aldı. Oynadığı en son film ise 2006 yapımı “Flourish“.

İLGİLİ BİYOGRAFİ :   Jesse Eisenberg

Morrison, sinema filmleri açık havada televizyon dizilerinde de rol aldı. Bunlar; “the-chronicle”, “Touched by lahza Angel“, “Dawson’s Creek“, “Any Day Now” ve “The Random Years” idi. Ancak bu yapımların hiçbiri uzun süreli roller değildi, oyuncu bu dizilerin sadece bir, en fazla 2 bölümünde rol almıştı.

Morrison’ın kadrosunda olduğu birincil televizyon dizisi, 2004 yılında yayına başlayan “House” oldu. Bu yapımda Dr. Allison Cameron karakterini canlandıran oyuncunun galibiyet grafiği, dizinin bütün dünyaya yayılan ünüyle birlikte artmaya başladı.

Morrison bununla beraber Nick Lachey’nin “Shut Up“, The Donnas grubunun “Too Bad About Your Girl” ve Jack’s Mannequin’in “Dark Blue” adlı parçalarının video kliplerinde oynadı.

Amerika’da 2006’da gösterime giren ve Morrison’ın rol aldığı en son film olan “Flourish”in yapımcısı da kendisi. Bu bağımsız filmde “House”daki rol arkadaşı Jesse Spencer’la birlikte rol alıyor. şu anda kız kardeşi Julie ile Los Angeles’ta yaşıyor. Oyuncunun, rol arkadaşı Jesse Spencer ile birlikte olduğu söylense de ikili bunu ne doğruluyor ne de yalanlıyor. 1.66 metre boyunda. Ashlee Simpson ile yakın dost.

Etiketler
Daha Fazla Göster

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu
Kapalı