J

Jesse Spencer

Jesse Spencer Biyografisi

Jesse Gordon Spencer, 1979 doğumlu Avustralyalı oyuncu. Avustralya ve İngiltere’de “Neighbours” adlı dizideki rolüyle üne kavuşan fakat uzun yıllar yeterince alaka göremeyen oyuncu, “house” dizisindeki Dr. Robert Chase rolüyle aradığını buldu.
Jesse Spencer, 12 Şubat 1979 Melbourne, Avustralya’da doğdu. “Australians Against Further Immigration” isimli siyasi partinin kurucularından Dr. Rodney ve Robyn Spencer’ın 4 çocuğundan biri olarak dünyaya geldi. Tarney ve Luke adında 2 ağabeyi vardı ve 1982’de Polly adında bir kız kardeşi oldu. Sırasıyla Canterbury İlkokulu, Malvern Okulu ve Scotch Koleji’ne giden Spencer henüz 8 yaşındayken Avustralya Çocuk Korosu’na katıldı. “Winnie The Pooh“un müzikalinde ve “The King and I” adlı yapımda küçük roller alma fırsatı buldu. 15 yaşındayken “Neighbours” isimli televizyon dizisinde canlandırdığı şahsiyet, oyuncuya kendi deyimiyle “hayatta bir kez karşı çıkacak” bir fırsat verdi.

Avustralya’da ve İngiltere’de daha çok, canlandırdığı “Neighbours”taki Billy Kennedy rolüyle hafızalara kazınan Suluk hayatına 1999’da başladı. Yer aldığı projeler sırasıyla; “Neighbours” (19942000), “Lorna Doone” (2000), “Curse of the Talisman” (2001), “Winning London” (2001), “Stranded” (2002), “Fear Itself” (2002), “Swimming Upstream” (2003), “Uptown Girls” (2003), “Death in Holy Orders” (2003), “Flourish” (2006) oldu.

Avustralyalı bir çok aktörün Amerikan film ve televizyon sektöründe kazandığı başarılara bakıldığında, Spencer’ın bu aktörler arasına katılamadığı, fazla uyarı çekemediği söylenebilirdi. Fakat Spencer’ın kariyerindeki dönüm noktası, 2004 yılında rol almaya başladığı “House” dizisi oldu. Dr. Robert Chase rolünü başarıyla canlandıran oyuncu, dizinin bütün dünyada gördüğü büyük ilgi baştan sona popülaritesini arttırmaya başladı.

İLGİLİ BİYOGRAFİ :   Robert Sean Leonard

Aktörlüğün yanı sıra gitar ve piyano da çalan Spencer’ın müziğe olan yeteneği çocuk yaşlarda keşfedildi. 10 yaşına dek keman çaldı ve daha sonra okulun korosuna girdi. Rol aldığı “Uptown Girls” filminin müzikleri içinde olan “Molly Smiles” şarkısını kendisi seslendirdi.

Spencer’ın 2 erkek kardeşi de babaları gibi doktor. Oyuncunun “Neighbours”ta ve “House”da canlandırdığı karakterler de birer hekim çocuğudur. Kardeşlerinin “House”u izlerken tıbbi jargondan ve belirtilerden yola çıkarak mevcut hastalıkları teşhis etmeye çalıştıklarını söylüyor. Oyuncu 1.79metre boyunda ve bekar.

Etiketler
Daha Fazla Göster

Bir cevap yazın

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu
Kapalı