L

Leyla Bilginel

Leyla Bilginel Biyografisi

Leyla Bilginel, 21 Aralık 1977 tarihinde Ankara’da doğmuştur. Aslen karslıdır. Ankara Hacettepe Üniversitesi İşletme bölümü mezunudur. Bir kız bir erkek kardeşi vardır. Ufak yaşlardayken babası ile annesi ayrılmışlardır. Erkek kardeşi Serkan 24 yaşındayken uyurken ölüm etmiş.
Leyla Bilginel, evvelden Kömürcü olluyla Bilginel olarak değiştirmiştir.

Leyla Bilginel, 2007 yılında ABD’de New York’ta bir sperm bankasından aldığı spermle gebe kalarak, bu şekilde bebek dünyaya getiren birincil Türk olmuştur. Oğlunun adı Serkan Kayra’dır.

Haber spikeri olarak meslek yaşamına başladı. İki sene yaptıktan daha sonra bıraktı. Ankara’da Hacettepe Üniversitesi İşletme bölümünde okurken, iki yıl devlet tiyatrolarından oyunculuk eğitimi de aldı. Gerisinde önce reklam filmleri, katalog çekimleri derken oyunculuğa başlamış oldu. Değişik dizi filmlerde ödev aldı.

2013 yılında “Sevme Yanarsın” adlı tiyatro oyununda devir almıştır. Charles Dyer’in “Taşralı” oyunundan esinlenerek Özdemir Çiftçioğlu göre sahneye konulan “Sevme Yalginel, Onur Şenay ve Genco Çağlar ile birlikte sahneye çıktılar.

Leyla Bilginel, 2012 yılında TV8’de yayınlanan ve çekimleri Kenya‘da yapılan “Tropytürk” yarışmasına katılmıştır.

Leyla Bilginel ile birlikte Billur Kalkavan, Berksan Özer, Burcu Çetinkaya, Ceyda Ersoy, Esra Ersoy, Zaza Enden, Ayla Caneroğlu, Şener Üşümezsoy, Ertem Şener, Serkan Tanırgan, Tuğba Özay ve Önder Bekensir ve Helin Avşar da yarışmacı ekip içindeydi.

Leyla Bilginel, Nisan 2013 tarihinde başlayıp Show TV’de yayınlanan “Ben Burdan Atlarım” yarışmacıları aralarında oldu. Yapımcılığını Med Yapım’ın yaptığı 12 Nisan 2013’de birincil bölümü Show TV’den canlı olarak yayınlan yarışmada yarışmacılar Leyla Bilginel, Asena Iftihar Anlayışlı Olmak, Bayhan Gürhan, Gökhan Taşkın, Atilla Taş, Günay Musayeva, Neslihan Önder, Nur Gümüşdoğrayan, Önder Bekensir, Sema Çelebi, Semih Yuvakuran, Semiha Akustik, Serkan Tanırgan, Şener Üşümezsoy, Timur Kunt, Tony Hill, Tuğba Özay, Verda Penso olmuştur. Birinciliği Önder Bekensir almıştır.

İLGİLİ BİYOGRAFİ :   Lale Başar

2014 yılında Leyla Bilginel, oğlu Kayra’yı da yanında alarak Tayland‘ın dünyaca meşhur adası Phuket’te yerleşerek yeni bir yaşam kurdu.

Oynadığı filmler ve dizi filmler :
2013 – (Q)üfür (Gülizar) (Sinema Filmi)
2010 – Kılıç Günü (Suzan Kızıltan)(Dizi)
2009 – Maskeli balo (Dizi)
2008 – Pars: Narkoterör (Dizi)
2007 – Emret komutanım: Şah mat
2007 – Gurbet yolcuları (Dizi)
2006 – Kördüğüm (Dizi)
2005 – Savcının Karısı (Dizi)
2002 – Yesil Işık
2002 – Seni Yaşatacağım (Dizi)
2001 – Nisan Yağmuru (Dizi)
1998 – Aynalı tahir (Dizi)

Daha Fazla Göster

Bir cevap yazın

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu
Kapalı