L

Lütfü Kaan Özdemir

Lütfü Kaan Özdemir Biyografisi

Psikoterapist

İzdivaç programlarındaki yorumlarıyla ünlendi.

Lütfü Kaan Özdemir, 1980 yılında istanbul’da doğmuştur. Ortaokulu Nuh Mehmet Küçükçalık Anadolu Lisesinde okudu. Kayseri Fen Lisesinden mezun oldu. Uludağ Üniversitesi Eğitim Fakültesi Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık bölümünde lisans eğitimini tamamladıktan sonra aynı üniversitenin Sosyal Bilimler Enstitüsü Eğitim Bilimleri Bölümü’nde “Marifetli Dramanın Duygusal Zekaya Etkisi” çabuk konulu yüksek lisans eğitimini de tamamladıktan sonradan mezun oldu. ABD, Minneapolis, Minnesota’da Walden Üniversitesi’nde “Bilişsel Davranışçı Terapi” alanında online doktora eğitimini tamamladı.

sonra da Orta Doğu Teknik Üniversitesi’nden “Çift ve Aile Terapisti” sertifikası aldı. Lütfü Kaan Özdemir, 2000-2004 yıllarında Uludağ Üniversitesi Eğitim Fakültesi’nde Öğretim Görevlisi olarak çalıştı. 2005-2008 yılları arasında dağıtılmış eğitim ve danışmanlık merkezlerinde Psikoterapist, Eğitmen, Daet vermiştir.

2004 – 2005 yılları arasında Çanakkale’de 116. Jandarma Eğitim Alayı’nda askerlik görevini yaptı.

2008 yılında Suadiye’de Yönetim Kurulu Başkanlığı’nı yaptığı “Akıllılık Enstitüsü”nü kurdu. Dünyanın en geçerli terapi sistemi olan Bilişsel ve Davranışçı Terapi konusunda eğitmenlik yapmaktadır. bununla beraber üstteki seviye yöneticilere ve kurumlara Liderlik ve Koçluk Eğitimleri vermektedir.

Lütfü Kaan Özdemir, ayrıca Türkiye’de Kurucu Yönetim Kurulu Üyesi olarak ödev aldığı ICF (International Coaching Federation) onaylı bir okuldan akredite koçluk eğitimi almıştır ve benzer okulun Türkiye’de eğitmeni olmuştur. Türkiye’nin birincil ve en büyük koçluk projesi olan www.yenibiris.com ile ICF Türkiye’nin ortak yaptığı “Mutlu Gelecek Projesi”nin liderliğini yapmıştır.

Harvard Üniversitesinde online eğitim programı ile “The Psychology of Leadership” eğitim programına katılmıştır. Ayrıca Leadership Management Institute’tan “Leadership Trainer” sertifikasına da sahiptir.

Lütfü Kaan Özdemir, Izdivaç programlarında kadrolu psikoterapist olarak atama yaptı.

Kitapları :
2014 – Çocuklarda Huy Farklılıkları ve Kişilik Gelişimi Dokuz Mizaç Modeline Kadar (İsmail Acarkan , Dr. Lütfü Kaan Özdemir )
2010 – Dokuz Huy Modeline Göre Çocuklarda Huy Farklılıkları ve Karakter Gelişimi (İsmail Acarkan , Dr. Lütfü Kaan Özdemir )

İLGİLİ BİYOGRAFİ :   Leyla Lydia Tuğutlu

ALDIĞI EĞİTİMLER
* The Art and Science of Coaching
* Trainers Training
* Bilişsel Davranışçı Terapiler
* Fazla Aile Terapisi
* Izdivaç ve Aile Terapisi
* Çözüm Odaklı Terapi
* Psikodrama
* Yaratıcı Drama Eğitimi
* İnsan Kaynakları Yönetimi
* NLP Eğitimi

VERDİĞİ EĞİTİMLER
* Lider Gelişim Programı
* Aynadaki Terapist
* Zorlama Kişiliklerle Yaşamak
* Karakter Tipleri
* Enneagram
* Satmak Psikolojisi
* Şehvetli Akıl
* Çatışma Çözümü ve Arabuluculuk
* Zaman Yönetimi
* Aile İçi İletişim
* Etkili İletişim
* Ceset Dili
* Becerikli Drama
* Çözüm Odaklı Terapi

Aza Olduğu Kuruluşlar :
Kognitif Davranışçı Terapiler Derneği – Idare Heyeti Üyesi
Cinsel Sorunlar Çare ve Eğitim Derneği – Yönetim Kurulu Üyesi
International Wisdom Institute
International Coaching Fedaration Turkiye
Kayseri Fen Lisesi Mezunlar Derneği

Etiketler
Daha Fazla Göster

Bir cevap yazın

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu
Kapalı