L

Leyla Tanlar

Leyla Tanlar Biyografisi

2018 yılında “Şahin Tepesi” adlı dizide Deniz Akdora karakterini canlandırdı.

Leyla Tanlar, 13 Aralık 1997 tarihinde İstanbul’da doğmuştur. Babaannesi İtalyan, annesi filolog, Alman dili ve edebiyatı okumuş ve acilen İTÜ’nün lisesinde Almanca öğretmenliği yapmakta, babası da milletlerarası ticaretle uğraşıyor. 5 yaş büyük bir abisi vardır.

Leyla Tanlar, Özel Şişli Terakki İlköğretim Okulu’ndan mezun olduktan daha sonra İtalyan Lisesi’nde lise eğitimini tamamlayıp mezun oldu. Koç Üniversitesi Medya ve Görsel Sanatlar Bölümü’nde üniversite eğitimine devam etmektedir. Medya ve Görsel Sanatlar’la birlikte Kazıbilim ve Sanat Tarihi tabi dalı da yapmaya başladı.

Birçok tiyatro kulübünde de etkinlikler belirten Leyla Tanlar; oyunculuğa olan ilgisinden nedeniyle Akademi 35,5’a yazılarak, aldığı kurslar neticesinde mezun oldu. University of California At Los Angeles’ta (UCLA) oyunculuk workshoplarına katıldı.

Leyla Tanlar, 2016 yılında InStyle dergisinin mart sayısı için modellik yaptı.

Leyla Tanlar, 2014 yılında “Paramparça” dizisinde Cansu Gürpınar karakterini canlandırırken, başrollerinde Nurgül Yeşilçay, Erkan Petekkaya, Ebru Özkan, Alina Boz, Civan Canova ve Cemal Hünal yer aldı.

2015 yılında 4.’sü düzenlenen İstanbul Gelişim Üniversitesi Medya Ödülleri töreninde ‘En Fazla Gelecek Vaad Eden Oyuncu Ödülü’nü aldı.

Leyla Tanlar, 2018 yılında yönetmenliğini Hilal Saral‘ın yaptığı, senaryosunu Melek Gençoğlu‘nun yazdığı “Şahin Tepesi” adlı dizide Zerrin Tekindor, Ebru Özkan, Murat Aygen, Boran Kuzum, Aybüke Pusat, Esra Dermancıoğlu, Kaan Taşaner ve Mustafa Mert Koç ile birlikte rol aldı.

Ödülleri :
2015 – Gelişim Üniversitesi’nden ‘En Çok Gelecek Vaad Eden Oyuncu Ödülü

Filmleri ve Dizileri :
Oyuncu :
2018 – Şahin Tepesi (Deniz Akdora) (TV Dizisi)
2018 – Mehmed: Bir Cihan Fatihi (Esleme) (TV Dizisi)
2014 – 2016 – Paramparça (Cansu Gürpınar) (TV Dizisi)

İLGİLİ BİYOGRAFİ :   Berrin Keklikler
Etiketler
Daha Fazla Göster

Bir cevap yazın

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu
Kapalı