N

Namık Kasapbaşoğlu

Namık Kasapbaşoğlu Biyografisi

1948 istanbul doğumlu olan Namık Kasapbaşoğlu ortaokul ve liseyi Pertevniyal Lisesi’nde okumuş, sonra İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi Gazetecilik Enstitüsü’nü bitirmiştir.
1973 yılında TRT’nin açtığı sınavı kazanarak yapımcı ve yönetmen kadrosuyla televizyon hayatına başlayan Kasapbaşoğlu, başlangıçta Levent Kırca ve Köksal Engür’ün ilk televizyon programları olan “Oyun Treni” adlı çocuk-ziyafet programını yapmıştır.

Müzik, ziyafet, show ve spor programları ağırlıklı olarak çalışan ve sayısı 5000’in üzerinde olan bu programlardan sonra “Tele Pazar” ve “Hanımlar Sizin İçin” gibi değişik müzik programları ve spor karşılaşmaları yönetmenliği, Eurovision Şarkı Yarışmaları Yönetmenliği, Jüri Üyeliği, Yurt Dıştan Delegasyon Başkanlığı, kültür programı olan “İyi Akşamlar”, bayram ve yılbaşı özel programları, “Olacak Pek” programının TRT’deki bölümlerini yapmıştır.

Sonrasında hem yapımcı ayrıca de yönetici olarak çalışmış, TRT 2’nin açılışını gerçekleştiren ekipte yer almıştır.

1991 yılında TRT’den ayrılan Namık Kasapbaşoğlu Show Tv’yi kuran 4 kişiden biri olarak başta “Çarkıfelek” almak üzere değişik yarışma programları ile “Zeki Metince “,”Varsayalım İsmail” gibi yerli yapımlarla 2 sene her tarafında kanalı reyting birinciliğine taşımada önemli bir rol oynamıştır.

1994 yılında ise Show Tv’den ayrılarak, 1996 yılında NTV’yi kuran ekipte Yayınlama Koordinatörü olarak tahsis almıştır.

CNBC-e ve E2 Kanallarının Yayın Koordinatörlüğünün yanı sıra Kral Tv’nin Genel Yayınlama Koordinatörlüğünü yapmıştır.

Namık Kasapbaşoğlu, tiyatro oyuncusu Nilgün Kasapbaşoğlu ile evlidir.

Yönetmenliğini Yaptığı Belgeli Filmler :
1990 – Zafere Içten

Arananlar:
https://www biyografirehberi com/namik-kasapbasoglu/

İLGİLİ BİYOGRAFİ :   Prof.Dr.Nüket Yetiş
Daha Fazla Göster

Bir cevap yazın

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu
Kapalı