N

Neslişah Alkoçlar

Neslişah Alkoçlar Biyografisi

Spor spikeri

Neslişah Alkoçlar, 2 Aralık 1988 tarihinde İzmir’de doğmuştur. Selim Soydan ve Hülya Koçyiğit‘in torunu, eski oyuncu Gülşah Alkoçlar‘ın kızıdır. Babası Ender Alkoçlar’dır. Aslışah Alkoçlar adında kız kardeşi vardır. Babasının Uludağ’da oteli vardır.

İlkokulu Bursa’da başladı sonra istanbul Yitirdi. Ortaokul ve liseyi ise İngiltere’de Somerset te Millfield Koleji’nde okudu. Londra’da devlet üniversitesi olan Westminster Üniversitesi Milletlerarası İşletme Bölümü’nden mezun oldu.

İngiltere’de okuduğu yıllarda kolej takımında voleybol da oynadı.

Üniversite döneminde her yaz Doğan Holding’e ait medya reklam satmak ve pazarlama şirketi olan Birmaş’ta staj yaptı ve mezun olunca 2 yıl Birmaş’ta Kanal D Reklam Satmak Pazarlama bölümünde çalıştı. Aynı dönemde ve halen de Alkoçlar Şirketler Grubu Idare Heyeti Üyesi olarak da görevli ve faal olarak çalışmaktadır.

Babası da ulusal kayakçı olan ve iki yaşında kayağa başlayan Neslişah Alkoçlar, Türkiye şampiyonu milli kayakçıdır. Benzer dönemde snowboard Türkiye şampiyonu da oldu. Türkiye’yi aynı anda olimpiyatlarda 2 dalda (snowboard ve kayak yarışlarındakış sporcusudur. Snowboard ve kayak yarışlarında Türkiye şampiyonlukları ve dünya çocuk kupası liginde 5. lik derecesi vardır.

Neslişah Alkoçlar, Snowboard ve kayak dışında; voleybol ile ilk önce, su sporlarından, wakeboard, su kayağı ve bröveli su altı dalışı yapmaktadır. Dinç beslenmenin yanında sporun da önemini bilerek her gün uyumlu yürüyüş, yoga ve pilates yapıyor.

Özellikle dedesi Selim Soydan, eski bir Fenerbahçeli futbolcu olması, babasının da ayrıca Bursaspor keza de Türkiye Futbol Federasyonu eski Idare Heyeti Üyesi olması nedeniyle, çocukluğu her zaman spor yapmak, futbol seyretmek ve dinlemekle geçti.

2011 senesinde 2 Nisan’da CNN TÜRK‘te spor haberlerini sunmaya başladı. Daha önce Can Gürzap‘tan diksiyon dersleri aldı.

İLGİLİ BİYOGRAFİ :   Nazan Öncel

Neslişah Alkoçlar, organik yiyecek markası “Raya” adlı firma kurdu.

Neslişah Alkoçlar, 22 Haziran 2009 tarihinde işadamı Batu Aksoy ile evlendi. 2010 yılında boşandı.

Neslişah Alkoçlar, Engin Altan Düzyatan ile 28 Ağustos 2014 tarihinde evlendi. Nikâhtan sonradan yapılan düğünde Kenan İmirzalıoğlu ve Engin Altan Düzyatan iki taraflı zeybek oynadı. 9 Ocak 2016 tarihinde Dikte adında bir oğlu oldu.

Etiketler
Daha Fazla Göster

Bir cevap yazın

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu
Kapalı