P

Patrick Vieira

Patrick Vieira Biyografisi

Patrick Donalé Vieira, 1976 Senegal doğumlu Fransız futbolcu.
Senegal’in başkenti Dakar‘da dünyaya gelen Vieira, sekiz yaşındayken ailesi ile birlikte Fransa‘ya göç etti. Futbola AS Cannes takımında başladı, ondokuz yaşına geldiğinde bu takımın kaptanı oldu. 1995 yılında İtalya‘nın AC Milan takımına transfer oldu.

1996 yılının Eylül ayında Arsenal kulübünün menajeri Arsene Wenger, Vieira’nın transferi için Milan ile masaya oturdu. Vieira ile 3.5 Milyon paund karşılığında anlaşma sağlandı ve transfer gerçekleşti. Arsenal forması ile 3 Premier Leauge şampiyonluğu, 4 Federasyon Kupası sevinci yaşadı.

Vieira’nın yükselen form grafiği ve takımına sağladığı katkılar Avrupa‘nın büyük takımlarının ilgisini çekti. Real Madrid, Vieira’nın taund teklif etti. Vieira bu teklifi adını duyurduğu kulüpte futbol hayatına devam etmek istediğini söyleyerek kabul etmedi. Bu tekliften bir yıl daha sonra Juventus kulübünün 13.7 milyon paundluk teklifi kabul edildi ve transfer gerçekleşti.

Juventus kulübünün şike skandalı yüzünden küme düşürülmesinin arkasında 12.2 Milyon dolar karşılığında Inter Milan kulübüne transfer oldu.

Patrick Vieira halen Inter Milan ve Fransa Ulusal Takımı forması giymekte.

İLGİLİ BİYOGRAFİ :   Paul Walker
Etiketler
Daha Fazla Göster

Bir cevap yazın

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu
Kapalı