P

Pippa Middleton

Pippa Middleton Biyografisi

Pippa Middleton; sosyetik, parti organizatörü, ve, Prens William ile evlenen Cambridge Düşesi Kate Middleton’nun kız kardeşidir.
Pippa Middleton 6 Eylül 1983 tarihinde Reading, Berkshire’da doğdu.

Middleton’ın babası Michael Francis eski bir havayolu yetkilisi ve harekât memuru, annesi ise Carole Elizabeth Goldsmith ise eski bir havayolu hostesi. Biri kız (Kate Middleton) diğeri erkek (James) almak üzere iki kardeşi var. Pippa ’nın ailesi 1987 yılında kurduğu Party Pieces adındaki parti malzemeleri satan şirket doğruca başarılı bir ticari girişime imza atmış. Aile, meslek dolayısıyla 1984-86 aralarında Michael Middleton’ın işi dolayısıyla Ürdün’de yaşadı.

Pippa, ablası gibi bir İskoç üniversitesinde okudu. Lakin Kate’in okulu St. Andrews yerine Edinburgh’u seçim etti.

Hakiki adı Philippa Charlotte “Pippa” Middleton. Adının kısaltması Pippa’nın kullanılmasından hoşlanmıyor. Philippa diye hitap edilmesini seçim ediyor.

Ablasının kraliyet düğününde nedimelik yaptı.

Chelsea gecelerinde dıştan çıkmayı seviyor. Virgin Havayolları’nın patronu Richard Branson’ın kızı Holly ile eğlenmeye gittiğinde siyah stilettoları, sade kokteyl elbiselerini, bronzan ve koyu göz makyajını tercih ediyor.

Üniversiteden mezun olduktan sonra aile şirketinde çalışmaya başladı. Bir yandan da aylık dergileri The Party Times’ı çıkarıyor.

20 Mayıs 2017 tarihinde James Matthews ile evlendi.

İLGİLİ BİYOGRAFİ :   Eda Taşpınar
Etiketler
Daha Fazla Göster

Bir cevap yazın

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu
Kapalı