P

Pınar Aylin

Pınar Aylin Biyografisi

Pınar Aylin, 12 Mayıs 1972 tarihinde İzmir’de dünyaya geldi. Annesi Hüya bayan birincil okul öğretmeni idi. Efe adında bir erkek kardeşi var. İlkokula 5 yaşında gidip hoca annesinin öğrencisi oldu. Liseyi İzmir özel Türk koleji’nde okudu. 16 yaşında 3.tercihi olan Ege üniversitesi İletişim fakültesi’ne kazanıp girdi. O sıralar reklamcılık namına becerikli birşeyler yapacağını düşünürken, daha öğrenci iken TRT‘den gelen bir teklifle TRT İzmir Televizyonu’nda gençlik programları sunmaya başladı. Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi Halkla İlişkiler ve Reklamcılık Bölümü’nden mezun olunca Kanal Ege ‘ye girip kendi programlarını hazırlayıp sunmaya başladı.
sonra 22 yaşında 1994 yılında istanbul’a gelerek müzik dünyasınakasında çektiği ve oldukça şirin göründüğü “Deliler Gibi” şarkısının klibiyle aniden şöhreti yakaladı.

Pınar Aylin, müzik hayatına seri girerek 10 yıla 5 albümü sığdırabilmeyi başardı. “Güneşten” diyerek müzik dünyasına merhaba diyen artist, fazla geçmeden “Ay Işığında” alübümünü çıkardı, bu albümünü “Çöl Fırtınası” izledi. 2004 yılında ise “No.5” adlı albümüyle müzik piyasasında yer bulan ünlü sanatçı, “Aslolan Ben” albümüyle 2007 yılında sevenleriyle buluştu.

Pınar Aylin’in, Yalan Rüzgarı’nın yakışıklı Dany’si, Michael Damian‘la yaptığı düet, müzik kariyerinde manâlı bir faz oldu. Damian’ın, albümünü dinlediği Türk bayan vokaller arasından kendisini seçmiş olması, Pınar’ı fazla mutlu etti. Michael Damian’la birlikte, “Don’t Make Me Wait” parçasına, İngilizce ve Türkçe olarak düet yaptılar. Büyük beğeni toplayan parça, Damian’ın, Amerika’da çıkardığı albümde de yer aldı. Parçanın klibi, Türk kanallarının yanı sıra Amerikan MTV ve E Channel’dı parça, Aylin’e bundan başka ödül getirdi. Kıbrıs Yakın Doğu Üniversitesi’nin düzenlediği 1. Bahar Şenliği Özel Ödülleri’nde “En İyi Pop Kadın Sanatçısı Ödülüne” değerinde görüldü.

İLGİLİ BİYOGRAFİ :   Peter Shaffer

Evliliği: Pınar Aylin, Hollanda’da yaşayan bankacı Mert Tokatlıoğlu ile 1999 yılında evlendi 8 sene sonradan 2008 yılında boşandı. Maya (d.2002) adında bir kızı var.

2012 yılından beridir Süleyman Bey ile nişanlı olan Pınar Aylin, 12 Aralık 2014 tarihinde Çeşme Alaçatı‘da İzmirli Süleyman Bey ile evlendi.

Albümleri :
1995 – Ben Bahara Hazırım
1997 – Güneşten
1998 – Ay Işığında
2000 – Çöl Fırtınası
2004 – No.5
2007 – Aslolan Ben
2009 – Masal Bu Ya
2011 – Hit 70’ler

Filmleri :
2009 – Kumaş Bebek – (Matematik Öğretmeni Mimi)

Daha Fazla Göster

Bir cevap yazın

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu
Kapalı