P

Pınar Eliçe

Pınar Eliçe Biyografisi

Pınar Eliçe, 1972 yılında Yugoslavya‘da doğmuştur. sonra ailesi ile beraber Türkiye’ye göç etti. Genç yaşında ailesinin geçimini üstlendi. Ticaret Lisesinde okudu. 1987 yılında Sezer Film yapımı Orhan Elmas yönetmenliğindeki Fikret Hakan ve Necla Nazır’ın başrollerini oynadığı ‘O Bir Melekti’ isimli filmde rol aldı.
Pınar Eliçe, 1988 yılında Maksim gazinosunda çalışmaya başladı. Sahne hayatına oryantal olarak başlayan Pınar Eliçe, sonra solistliğe geçiş yaptı. Bu sırada Aksaray Musiki Cemiyeti’ne katıldı. Benzer gazinoda Sibel Can’dan daha sonra ikinci isim ve 1992 yılında assolist oldu. O sıralarda ‘Turkish Belly Dancing’ ismiyle üstelik VCD’si yayınlandı.

Pınar Eliçe, 1994 yılında Sezer Film yapımı Orhan Elmas yönetmenliğindeki ‘Son Gün Son Gece’ isimli filmde Mahmut Hekimoğlu ile birlikte başrolü paylaştı. Sahne ve televizyon dünyasında belirli adımlarla ilerlemeye başlayan Pınar Eliçe, 1998 yılında çevrilmeye başlanan Salih Güney’le birlikte başrolünü oynadığı ‘‘Kuzgun’’ isimli TV dizi filminde ‘‘Türkan’’ adlı bir kumpanya sanatçısını canlandırdı.

Pınar Eliçe, 2000 yılının başlarında Türkiye’yi temsilen Türkmenistan’da Saparmurat Türkmenbaşı’nın huzurunda bir konser verdi. Aynı sene ‘Iblis Sofrası’ isimli Işık Halkası Erakalın yönetmenliğinde çevrilen filmde Serap Akıncıoğlu, Salih Kırmızı ve Ersin Umulu ile başrolleri paylaştı.

Pınar Eliçe, İki yıldır birlikte olduğu eski Esenyurt eski Belediye Başkanı Gürbüz Çapan‘ın kardeşi Çetin Çapan ile 5 Haziran 2002 tarihinde evlendi. Evlendikten daha sonra sahnelere veda etti. 2007 yılında boşandı. Bu evliliğinden Helin (d.2002) adında bir kızı, Deniz Derin (d. 2004) adında bir oğlu vardır.

Boşandıktan daha sonra ticarete atılmayı planlarken müzik çevresinden menajer Oğuz Arınmış’ın teklifi üstüne her yerde müzik dünyasına dönmeyi seçti. Çalışmaları Vakıf konserleri ve TV programları üstüne yoğunlaştı. Öncü Müzik’ten çıkardığı “Olur mu Olur mu?” isimli Pop tarzında yorumladığı albümü müzik marketlerde 16 Temmuz 2008 tarihinde yerini aldı.

İLGİLİ BİYOGRAFİ :   Pelin Öztekin

Pınar Eliçe, 2018 yılında “Yemin Olsun” adlı albümünü çıkardı.

Albümleri :
1992 – İnsanda baht olacak
1997 – Duydun Mu
2000 – yılında Alabora
2008 – yılında Olur mu Olur
2018 – Yemin Olsun

Filmleri ve Dizileri :
Oyuncu :
2000 – Iblis Sofrası (TV Filmi)
1999 – Kuzgun (Türkan) (TV Dizisi)
1994 – Son Gün Son Gece (Sinema Filmi)
1993 – Darbukatör Baryam (TV Dizisi)
1987 – O Bir Melekti (Yıldız) (Sinema Filmi)

Daha Fazla Göster

Bir cevap yazın

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu
Kapalı