M

Prof.Dr.Mustafa Öztürk

Mustafa Öztürk Biyografisi

Prof. Dr. Mustafa Öztürk, Sağlık Durumu Bilimleri Üniversitesi Hamidiye Afiyet Bilimleri Enstitüsü öğretim üyesidir. Prof. Dr. Mustafa Öztürk, 6 Nisan 2020 tarihinde Sağlık Bakanı Fahrettin Koca kadar açıklanan ikinci bir bilim kurulu içinde olduğu bildirildi.
Mustafa Öztürk, 1965 yılında doğmuştur. 1983 – 1989 yılları aralarında İstanbul Üniversitesi Tıp Fakültesinde okuyarak mezun oldu. 1990 – 1995 yılları aralarında Sıhhat Bilimleri Enstitüsünde Irk Sağlığı dalında yüksek lisansını tamamladı.

Mustafa Öztürk, 1995 yılında Kayseri, Erciyes Üniversitesi Tıp Fakültesinde “Kayseri ili Hacılar ilçesi Afiyet Grup Başkanlığı bölgesinde 65 ve üzeri ihtiyar nüfusun medikososyal sorunları ve bu sorunların çözümüne yönelik bir metodoloji denemesi” konulu tezini tamamlayarak doktorasını yaptı.

1997 yılında Isparta‘da Süleyman Demirel Üniversitesi Tıp Fakültesi Dahili Tıp Bilimleri Bölümü Millet Sağlığı Anabilim Dalı başkanı olarak başladığı görevinde 2012 yılına dek çalıştı. 2005 – 2011 yılları arasında Isparta‘da Süleyman Demirel Üniversitesi Tıp Fakültesi Dahili Tıp Bilimleri Bölümü Insanlar Sağlığı Anabilim Dalı Muavin Doçent olarak ödev yaptı. 2012 yılında Doçent oldu.

2012 – 2014 yılları aralarında Ankara, Yıldırım Beyazıt Üniversitesi Tıp Fakültesi Dahili Tıp Bilimleri Bölümü Insanlar Sağlığı Anabilim Dalında Doçent olarak ödev yaptı.

2014 – 2015 yılları aralarında Adıyaman Üniversitesi Tıp Fakültesinde Dekan olarak atama yaptı.

2015 – 2016 yılları arasında Ankara Yıldırım Beyazıt Üniversitesi Tıp Fakültesi Dahili Tıp Bilimleri Bölümü Halk Müziği Sağlığı Anabilim Dalında Doçent olarak görev yaptı.

2016 yılında Karabük Üniversitesi Tıp Fakültesine Dekan olaran atanan Prof. Dr. Mustafa Öztürk 2016 – 2018 yılları aralarında Karabük Üniversitesi Tıp Fakültesi Dahili Tıp Bilimleri Bölümü Irk Sağlığı Anabilim Dalında Profesör olarak görev yaptı.

İLGİLİ BİYOGRAFİ :   Mehmet Can Mertoğlu

Mustafa Öztürk, 2018 yılında Sağlık Bilimleri Üniversitesi, Hamidiye Tıp Fakültesi Dahili Tıp Bilimleri Bölümü Millet Sağlığı Anabilim Dalında Profesör öğretim üyesi olarak görevlendirildi.

Prof. Dr. Mustafa Öztürk, 6 Nisan 2020 tarihinde Afiyet Bakanı Fahrettin Koca göre açıklanan koronavirüs ile uğraş kapsamında oluşturulan ikinci bir bilim kurulu içinde olduğu bildirildi.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın açıklamasına kadar, halk müziği sağlığı uzmanlarından oluşan bu komite, koronavirüsün psikolojik, sosyolojik, istatistikî ve din sosyolojisi boyutunu irdeleleyeceğini açıkladı.

Aza olduğu Mesleki Kuruluşlar:
2016 – Karabük Tabib Odası üyesi
2000 – Ahali Sağlığı Uzmanları Derneği
1998 – Isparta Tabib Odası üyesi

Etiketler
Daha Fazla Göster

Bir cevap yazın

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu
Kapalı