R

Ronaldo

Ronaldo Biyografisi

Brezilya’lı dünyaca ünlü forver oyuncusu.
Ronaldo Luís Nazário de Lima Brezilya’nın dünyaca ünlü forvetlerindendir. Etkin futbol yaşantısını İspanya’nın Real Madrid kulübünde sürdürmektedir. Avrupa’nın üst düzey takımlarında oynamıştır. 2002 FIFA Dünya Kupası’nda gol kralı olma başarısını göstermiştir.
Ronaldo Luis Nazario de Lima, 22 Eylül 1976‘da Rio de Janeiro‘da dünyaya geldi. Etkin futbol yaşantısına İtalya’nın Milan Kulübü’nde başladı ve Avrupa’nın üstteki düzey takımlarından yer aldı. Zinedine Zidane ile FIFA Yılın Dünya Oyuncusu ödülünü 7 kazanan futbol tarihindeki 2 oyuncudan biridir.

Dünya Kupaları tarihinde gelmiş geçmiş en çok gol atan futbolcu ünvanına sahip olan Ronaldo, 3 yıla yakın bir işlem sakat kalmış ve bu dönemde aldığı kilolara sebebiyle sık sık eleştirilmişti.

1996 Atlanta Olimpiyatları’nda gümüş madalya şampiyon futbolcu, bununla beraber UEFA göre 1998 yılında En Kıymetli Oyuncu ünvanını da almıştır. Ronaldo şu lahza AC Milan‘da 9 numaralı forma ile yer almaktadır. bununla birlikte 1994 yılından beri Brezilya miili takımında oynamakta olan Ronaldo’nun 97 maçta toplam 62 golü kaydedilmiştir.

İLGİLİ BİYOGRAFİ :   Robert Pattinson
Etiketler
Daha Fazla Göster

Bir cevap yazın

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu
Kapalı