S

Simone Kaslowski

Simone Kaslowski Biyografisi

TÜSİAD’ın 12 Ocak 2017 tarihinde gerçekleşen 47. Genel Kurulu toplantısında TÜSİAD başkanı olarak Erol Bilecik seçilirken, Simone Kaslowski Küresel İlişkiler ve AB Yuvarlak Masası Lideri olarak Başkan Yardımcısı görevine getirildi. 20 Şubat 2019 tarihinde yapılan 49. genel komite toplantısında tek aday olan Simone Kaslowski TÜSİAD başkanı olarak seçildi.

Simone Kaslowski, 1963 yılında Torino, İtalya’da doğmuştur. Babası Aldo Kaslowski (d.1937), annesi Guia Kaslowski’dir. Organik Kimya’nın Genel Müdürü Stefano Kaslowski (d.1968) kardeşidir. Simone Kaslowski, İtalyan asıllı olmasına karşın Türkçeyi mükemmel konuşmaktadır. İstanbul’da Pierre Loti Lisesinden 1980 yılında mezun oldu. 1980 yılında başladığı Worcester, Massachusetts’te bulunan Clark University Worcester Bachelor of Arts’tan 1984 yılında mezun oldu.

Simone Kaslowski, Organik Holding idare heyeti başkanı, İktisadi Yeniden Yapılanma Vakfı Idare Heyeti üyesi ve TÜSİAD Küresel İlişkiler ve AB Dairesel Masası Lideri olarak ödev yapmaktadır.

Simone Kaslowski, babasının 1965 yılında kurduğu Organik Kimya’nın 1985 yılında Organik Kimya ürünleri için ihracat pazarları geliştirmeye başladı. Simone Kaslowski, Türkiye’de fakat Tekstil Endüstrisine dayanan Dokuma boyaları satışının gelişiminden sorumluydu. 1993 yılında Organik Kimya’nın satış bölümünün yöneticiliğini yaptı, yatırım projelerinde faal olarak tayin aldı. Imal kapasitesi 3 katına çıkmış ve ERP yazılımı kullanılmaya başlanmıştır. 1995 yılında CEO’su oldu.

1989-1992 yılları arasında, %50-50 İtalyan ortaklığı ile tekstil sektörüne dönük nitelikli kimyasallar üreten bir şirketi kurmuş ve yönetmiştir.

Organik Kimya şirketinin, Rotterdam, Hollanda, Lugano, İsviçre ve İstanbul’da Avrupa ve Anadolu yakalarında fabrikaları ve büyük ölçekte faaliyet bildiren dağıtımcı faaliyetleri ilaveten aralıksız büyük projeleri ile büyümesini sağladı. Halen 2002’den beri İstanbul’da yer alan İtalyan Ticaret Odası’nın yönetim kurulu üyesi, 2012’den beri Dünya Başkanlık Örgütleri (WPO), TÜSİAD Idare Heyeti Üyesi ve 2016 yılında TÜSİAD Başkan Yardımcısı olarak tahsis yaptı.

İLGİLİ BİYOGRAFİ :   Somer Sivrioğlu

Simone Kaslowski, İngilizce, Fransızca, İtalyanca ve Türkçe bilmektedir.

Simone Kaslowski, evlidir ve 2002, 1994 ve 1991 doğumlu 3 çocuğu vardır.

Simone Kaslowski, İtalyan Ticaret Odası Idare Heyeti üyesi, İKV ( İktisadi ve Kalkınma Vakfı ) Idare Heyeti Üyesi, Dünya İşadamları Derneği ( WPO ) üyeliği ve GİYAD üyesidir.

TÜSİAD’ın 12 Ocak 2017 tarihinde gerçekleşen 47. Genel Kurulu toplantısında TÜSİAD başkanı olarak Erol Bilecik seçilirken, Simone Kaslowski Küresel İlişkiler ve AB Yuvarlak Masası Lideri olarak Başkan Yardımcısı görevine getirildi.

20 Şubat 2019 tarihinde yapılan 49. genel kurul toplantısında tek aday olan Simone Kaslowski TÜSİAD başkanı olarak seçildi.

Arananlar:
simone kaslowski yahudi mi

Etiketler
Daha Fazla Göster

Bir cevap yazın

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu
Kapalı