A

Abbas Güçlü

Abbas Güçlü Biyografisi

Halkın Gündemi, Genç Görüş ve Karne programlarıyla, bilhassa eğitim alanında olmak üzere o kadar fazla alanda bilgilendirici yapımlarıyla halka ışık tutan araştırmacı yazar ve eğitimci. Uyruk Gazetesi‘ne Eğitim Editörü olan Enerjik, halen bu gazetede köşe yazarlığı görevine de devam etmektedir.
Abbas Güçlü, 1957 yılında, Haymana, Ankara‘da dünyaya geldi. Lise eğitimini tamamlamasının arkasından Gazi Üniversitesi‘ne kayıt olan Enerjik, bu üniversitenin Teknik Eğitim Fakültesi’nden başarıyla mezun oldu.

1985 yılında Milliyet gazetesinde çalışmaya başladı. Milliyet Gazetesi‘nde köşe yazarlığı yapan Kuvvetli, halen bu gazetede Eğitim Editörü ve köşe yazarı olarak tayin yapmakta. Uzun vakit her tarafında radyo/tv sektöründe eğitim programları hayata geçiren Güçlü, Kanal D‘de Halkın Gündemi ve de Karne adlı programları, TRT’de Ebedi Yarış adındaki eğitim programını hayata geçirdi; keza Radyo D ve Radyo Foreks‘in kuruluş sürecinde yer aldı.

Abbas Dinç’nün yayına hazırladığı ve sunuculuğunu üstlendiği ağız dalaşı programı Genç Görüş ise, ülkemizde eğitim alanında hazırlanan yapımlar arasında en önemlilerinden birisi olarak göze çarpmakta. Her bölümünde eğitim sistemimizle ilgili manâlı konuların tartışıldığı Genç Görünüm, ayrıca ÖSS ve LGS’ye hazırlanan gençlerimize de yol göstericilik yaparak pek fazla insanın hayatını etkiledi.

Abbas Kuvvetli, dünyadaki böylece fazla eğitim sistemini uygun inceleyerek, eksileri ve artıları ile bizim sistemimizle karşılaştırdı, eğitim sisteminin geliştirilmesi açısından önemli önerilerde bulundu. Halen Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi’nde Temel Gazetecilik dersleri vermekte olan Zinde, hem Genç Manzara programına ve de Milliyet Gazetesi‘ndeki köşe yazılarına devam etmekte.

O Kadar fazla defa Yılın Gazetecisi ödülünü kazanmış olan Abbas Dinç’nün, hem Genç Gösterme programı ile kazandığı fazla sayıda En İyi Gençlik Programı ödülü de bulunmakta.

İLGİLİ BİYOGRAFİ :   Ali Göktepe

Abbas Güçlü, İclal Güçlü ile evlidir. Bir erkek çocukları vardır.

Abbas Dinç, 2011 yılı YGS sınavındaki “şifre skandalı”nı ortaya çıkaran birey olmuştur. YGS şifre sisteminin takipçisi olmuştur.

Etiketler
Daha Fazla Göster

Bir cevap yazın

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu
Kapalı