A

Ali Göktepe

Ali Göktepe Biyografisi

Ali Göktepe, Afiyet Bakanlığı Koronavirüs Bilim Kurulu Üyesidir.

Ali Göktepe, Sağlık Durumu Bakanlığı Insanlar Sağlığı Genel Müdürlüğü Sağlık Tehditleri Erken Dikkat ve Yanıt Dairesi Başkanıdır. Insanlar Sağlığı Genel Müdürlüğü bünyesinde oluşturulan merkezde görevli 15 kişiden oluşan ekip, dünyada corona virüs ile ilgili tüm bilgileri tarayıp, lahza ve an peşine düşüp takip ediyor.

Dünyada birçok ülkeyi alarma geçiren salgına karşısında Sıhhat Bakanı Fahrettin Koca‘nın talimatıyla operasyon merkezi ve bilim kurulu oluşturuldu.

Irk Sağlığı Genel Müdürlüğü Sıhhat Tehditleri Erken Dikkat Yanıt Dairesi Başkanı Dr. Ali Göktepe, Erken Dikkat Yanıt Dairesi Başkanlığı olarak operasyon merkezinde her türlü halk sağlığı tehdidinin yanında koronavirüs salgını ile ilgili gelişmeleri de takip ettiklerini söyledi.

Ali Göktepe, 10 Mart 2020’de oluşturulan Sağlık Bakanlığı Koronavirüs Bilim Kurulu Üyesidir.

2019 Aralık ayında Çin‘de nükseden koronavirüs (Kovid-19) ile birlikte Dünya Sıhhat Örgütü böyle bir pandemik hastalığın varlığını ortaya koydu. sonra ise Sağlık Durumu Bakanlığı içten kararlar verebilmek için öğretim üyelerinden oluşan bilim kurulu kurma kararı aldı.

Koronavirüs Bilim Kurulu’nda bulunan bir takım isimler şu şekilde:
Prof. Dr. Ateş Kara,
Prof. Dr. Tevfik Veciz,
Prof. Dr. Alpay Cefa,
Prof. Dr. Canan Ağalar,
Prof. Dr. Recep Öztürk
Prof. Dr. Mehmet Ceyhan
Prof. Dr. İlyas Dökmetaş

İLGİLİ BİYOGRAFİ :   Ağa Han
Etiketler
Daha Fazla Göster

Bir cevap yazın

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu
Kapalı