A

Adil Karaismailoğlu

Adaletli Karaismailoğlu Biyografisi

28 Mart 2020 tarihinde Ulaştırma ve Altyapı Bakanı olarak atandı.

Adaletli Karaismailoğlu, 19 Mayıs 1969 tarihinde Trabzon‘da doğmuştur. Trabzon Lisesi’ni bitirdikten sonradan, üniversite eğitimini Trabzon’da Karadeniz Teknik Üniversitesi Makina Mühendisliği bölümünde tamamladı. Yüksek lisansını ise İstanbul‘da Bahçeşehir Üniversitesi, Şehirsel Sistemler ve Ulaştırma Yönetimi bölümünde tamamladı.

Mayıs 1995’de İstanbul Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Koordinasyon Müdürlüğü’nde birincil görevine başlayan Adaletli Karaismailoğlu. 1998 yılında İETT Genel Müdürlüğü’ne geçti. İETT’nin farklı alanlara yönlendirilmiş birimlerinde mühendis ve idareci olarak tahsis yaptı.

Adil Karaismailoğlu, evlidir ve 2 çocuğu vardır.

2002 yılından itibaren İBB Trafik Müdürlüğü’nde trafik yoklama merkezi, sinyalizasyon, akıllı trafik sistemlerinden sorumlu Müdür Yardımcısı olarak çalışmakta iken 16 Kasım 2009 tarihinde Ulaşım Koordinasyon Müdürlüğü’ne atandı.

23 Temmuz 2014 tarihinde İstanbul Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Daire Başkanlığı görevine getirildi. Ulaşım ile ilgili, İstanbul genelinde birçok projenin hayata geçirilmesine katkı maddesi sağladı.

Temmuz 2016‘da Başbakanlık Toplu Konut İdaresi’nde (TOKİ) İstanbul Emlak Dairesi Başkanlığı görevine atandı. 26 Nisan 2018 tarihinde İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığında ulaşım, çevre ve teknoloji yatırımlarından sorumlu Genel Sekreter Yardımcılığı görevine atanmıştır.

31 Mart 2019 tarihinde Ekrem İmamoğlu‘nun İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı olarak seçilmesinden sonradan İBB genel sekreter yardımcılığı görevinden 28 Haziran 2019 tarihinde istifa eden Adaletli Karaismailoğlu, Eylül 2019 tarihinde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan‘ın onayıyla Ulaştırma ve Altyapılar Bakan Yardımcılığı’na atanmıştır.

Adaletli Karaismailoğlu, 28 Mart 2020 tarihinde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan‘ın imzasıyla Resmi Gazete’de yayımlanan Devir ve Görevden Alma Kararlarına tarafından Ulaştırma ve Altyapı Bakanı görevinden alınan Cahit Turhan’ın yerine Ulaştırma ve Altyapılar Bakanı olarak atandı.

İLGİLİ BİYOGRAFİ :   Arife Deniz
Etiketler
Daha Fazla Göster

Bir cevap yazın

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu
Kapalı