A

Aleyna Tilki

Aleyna Tilki Biyografisi

“Cevapsız Çınlama” adlı klipte hem şarkıyı seslendirerek keza de dansıyla dikkatleri üzerine toplamayı başardı.

Aleyna Tilki, 28 Mart 2000 tarihinde Konya’da doğmuştur. Aslen Konyalıdır. Annesi Havva Tilki ise Trabzon Oflu, babası Mehmet Tilki Konyalıdır. Ayça Tilki adında kız kardeşi vardır. Dört yaşına kadar Konya’da yaşadı. Annesi bakanlığa emrindeki özel kız öğrenci yurdu işletiyor. Babası askeriyede memur, babasının işi dolayısıyla önce Konya‘dan İzmir‘e, 10 yaşından sonra da istanbul’a taşındılar. 1,65 boyunda ve 48 kilo olan Aleyna Tilki, Hacı Hatice Bayraklı Anadolu Lisesinde eğitimine devam ediyor. Küçükken bale eğitimi almış. 7 sene profesyonel voleybol oynamıştır.

Aleyna Tilki, dokuz yaşından beri psikolojiye ve felsefeye ilgiliymiş ve paralişime de meraklı olduğumu belirtmiş. Dünya starı edinmek isteyen Aleyna Tilki, aralıksız yabancı dil çalışıyor, İngilizce ve Rusça öğrenmiş durumda. Konservatuvara gitmek yerine iğneleyici olarak müzik yapmak istiyor.

3 yaşından beri müziğe ilgisi olan Aleyna Tilki, 8 yaşında iken İzmir’de lokal bir televizyon kanalının şarkı yarışmasına katıldı. İşte o zamandan beri müziğe ilgisi devam etmektedir. Televizyonda görünürse şansı açılabilir diye düşünerek, 14 yaşında da ‘Kabiliyet Sizsiniz‘ yarışmasına katıldı ve sanki finale kadar ilerledi.

Aleyna Tilki, 2014 yılında 14 yaşında iken Acun Ilıcalı’nın sunduğu “Kabiliyet Sizsiniz” Türkiye yarışmasında Gesi Bağları’nı söyleyerek tanındı.

2016 yılının Ağustos ayında bestecisi Emrah Karaduman olan “Cevapsız Çınlama” adlı şarkıyı seslendirerek piyasaya antre yaptı. Emrah Karaduman ile birlikte “Cevapsız Çınlama” adlı klipte ayrıca şarkıyı seslendirerek ayrıca de dansıyla dikkatleri üzerine toplamayı başardı.

Aleyna Tilki, kazandığı parayı Müzik eğitimi için kullanmayı düşündüğünü söylemiştir.

İLGİLİ BİYOGRAFİ :   Adele Laurie Blue Adkins

Albümleri :
2016 – Cevapsız Çınlama – (single)

Daha Fazla Göster

Bir cevap yazın

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu
Kapalı