A

Ali Bayramoğlu

Ali Bayramoğlu Biyografisi

Ali Bayramoğlu, 1956 yılında annesi Gelibolu’lu olduğu için Çanakkale’nin Gelibolu yarımadasında doğmuştur. 2 erkek kardeşi vardır. Trakya’lı olan babası tayinen gittiği İskenderun’da göz doktorluğu yapıyordu. Ali Bayramoğlu, 5 yaşındayken taşındıkları İskenderun’da İlk ve orta eğitimini yaptı.
1973 yılında İskenderun Lisesi’nden meznsa’da Grenoble kentinde bulunan Grenoble Siyasal Bilimler Enstitüsü’nde lisans eğitimi yapmaya gitti 1979 yılında mezun olarak Türkiye’ye döndü. İsviçre, Cenevre’de yabancı dil eğitimi aldı. 1982 yılında İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi’nde yüksek lisans yaptı. 1985 yılında İstanbul Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü’nde doktorasını tamamladı.

1981 – 1999 seneleri arasında Marmara Üniversitesi Kamu Yönetimi Bölümü’nde öğretim üyeliği görevinde bulundu. O yıllarda ek meslek olarak İktisadi Yeniden Yapılanma Vakfı için, profesyonel tercüme yaptı, Saint Benoit Lisesi’nde bir ay Fransızca ders verdi, Tempo dergisinde yazı yazmaya başladı. Bu Vesile Ile gazeteci oldu. 1999 yılı sonu itibariyle devlet memuriyetinden ayrıldı.

Ali Bayramoğlu, Yeni Yüzyıl, Star , Yeni Binyıl ve Sabahtan gazetelerinde köşe yazarlığı yaptı. Halen Yeni Şafak gazetesinde köşe yazarlığı yapmaktadır.

Ali Bayramoğlu, köşe yazılarında “Kürt” sorununun dostça yollarla çözümünden yana olduğunu belirtiyor ve “İmralı süreci”ne destek verdiğini açıklamıştı.

Ali Bayramoğlu, 3 nisan 2013 tarihinde Ak Parti Hükümeti kadar açıklanan ve barışma sürecini yönetecek olan 63 kişilik Akil ahali listesine Marmara Bölgesi Temsilcisi olarak girmiştir.

Kitapları :
2001 – 28 Şubat/ Bir Müdahalenin Güncesi
2001 – Türkiye’de İslami Hareket Sosyolojik Bir Bakış 1994-2000

İLGİLİ BİYOGRAFİ :   Ali Özgündüz
Etiketler
Daha Fazla Göster

Bir cevap yazın

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu
Kapalı