A

Altınok Öz

Altınok Öz Biyografisi

istanbul, Kartal belediye başkanı ve operatör doktordur.

Altınok Öz, 1951 yılında Nevşehir’de doğmuştur.

İlköğrenimini Sapanca ve Çorum’da tamamlayan Altınok Öz, 1975 yılında Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesinden mezun oldu. İlk görev yeri Gülşehir’den daha sonra Bingöl Tüberküloz Savaş Dispanseri Baştabipliği ve Bingöl Sıhhat Müdürlüğü yaptı. Daha Sonra sırasıyla Nevşehir, S.S.K. Erzincan Hastanesinde Genel Cerrahi Uzmanı ve Baştabip, Anamur ve Kartal’da görev yaptı.

1987 yılından emekli olduğu Haziran 2008 yılına dek Kartal Devlet Hastanesi ve S.S.K. Kartal Hastanelerinde çalıştı. 1996 ve 2001’de S.S.K. Kartal Hastanesinde iki dönem Baştabiplik yaptı.

Kooperatifçilik konusunda çalışmaları olan Op. Dr. Altınok ÖZ, Kartal ve civarındaki hurdacıları Marmara Geri Dönüşümcüler Toplu İş Yeri Inşa Kooperatifi çatısında toplamıştır. 2004 yılından beri de Hırka Dağında (Nevşehir) ceviz ve badem çiftçiliği yapmaktadır.

Başarılı icraatlarından bazıları: Organik Pazar, Y. Bosnaspor’u alıp ilçe futboluna kazandırdı, Heykel Sanatında ilçede ilerleme, çeşitli yol düzenlemeleri, otoparktan belediye binasına başarı ile çevrilen ve açılışı yapılan modern belediye binası, yaz turizmi olarak ise Adalar İlçesinde yapılan otel olarak gösteriliyor. En manâlı icraatlarından birisi de Nevşehir’de Kartal halkı için satın alınıp modernize edilen ve 2013 yılı sonunda kurdelesini kestiği Kapadokya Kartal Otel.

Ceviz konusunda milli ve milletlerarası bilimsel çalışmalarını sürdürmektedir.

Şehircilik konularında lüzum yurtiçi lüzum yurtdışında çeşitli incelemeleri olmuştur.

1969-1975 yılları aralarında CHP Ankara Merkez İlçe Gençlik Kolları ve Sosyal Demokrasi Dernekleri Federasyonu (SDDF) üyesi olarak siyasi çalışmalarda bulunmuştur. Emekli olmasının ardından siyasi çalışmalarını kaldığı yerden sürdürmektedir. Çeşitli Demokratik Kitle Örgütlerinde üye ve yönetici olarak devir yapmaktadır.

Futbol, kitap okumak, ekonomi, tarih, tarım, dolaşmak, sülün yetiştiriciliği, motosiklet gibi hobileri vardır.

İLGİLİ BİYOGRAFİ :   Aslı Bekiroğlu

Op.Dr. Altınok ÖZ, Feraye Öz ile evlidir. Bir kız çocuğu babasıdır.

29 Mart 2009 Lokal Seçimleri’nde, %41,3’lük oy oranıyla CHP‘den Kartal Belediye Başkanı olarak seçildi.

2014 yerel seçimlerinde tekrar CHP’den Kartal Belediye Başkanı adayı oldu. ve seçimlerde yeniden Kartal Belediye Başkanı seçildi.

Etiketler
Daha Fazla Göster

Bir cevap yazın

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu
Kapalı