A

Anıl İlter

Anıl İlter Biyografisi

Anıl İlter, 1980 yılında Ocak ayında İzmit’de doğmuştur. Kocaeli Üniversitesi Spor Akademisi mezunudur. Bir dönem profesyonel olarak futbol oynadı.
Spor Akademisinde okından bir gün bir sunum yapmasını istemesiyle hayatı değişmiş ve ondan sonra spor akademisinde ve festivallerde sunum yapmaya başlamış. Bu iş hoşuna gidince bununla ilgili eğitimleri almış ve sonra da profesyonel sunuculuğa adım atmış.

sonra da gelen dizi tekliflerini değerlendirmiştir. Kuşdili oyunculuk merkezinde oyunculuk eğitimi aldıktan daha sonra da 2008 yılında Hande Ataizi ile beraber rol aldığı “Ece” dizisi ile dizi film hayatı başlamıştır.

2010 – 2012 yılları aralarında “O Kadar Bir Geçer Vakit ancak” adlı dizide Sedat rolünde oynarken Erkan Petekkaya, Ayça Bingöl, Yıldız Çağrı Atiksoy, Farah Zeynep Abdullah, Aras Bulut İynemli, Meral Çetinkaya, Emir Berke Zincidi, Wilma Elles ile beraber rol aldı.

2010 yılında başrollerinde Engin Altan Düzyatan, Berrak Tüzünataç, Ayda Aksel, Ahu Yağtu, Can Gürzap, Zeynep Özder’in oynadığı aldığı “Bir Avuç Deniz ”adlı sinema filminde yer aldı.

2014 yılında “Üç Arkadaş” dizisinde Mahir Türkmen karakterini canlandırırken Hakan Yılmaz, Ayçin İnci, Burak Hakkı, Mehmet Gürhan, Bülent Seyran ile birlikte oynadı.

2014 yılında “Kızıl Elma” dizisinde Furkan Palalı, Aslıhan Güner, Zeynep Eronat, Burak Sergen, Erdal Cindoruk, Miraç Eronat ile beraber rol aldı. Anıl İlter ayrıca Türkmax kanalında “FotoModo” ve TRT’de “Artı mesai” isimli programların da sunuculuğunu yaptı.

2014 yılında Kanal d ekranlarında yayınlanan “Alabora” yarışması sunuculuğunu yaptı. Televizyon ekranlarında yayınlanan Renault Symbol reklam filminde oynadı.

Anıl İlter’in 6 saniyelik video platformu Vine‘daki görüntüleri sosyal medyada ve özellikle gençler aralarında çok paylaşılıyor. Twitter ve Instagram’da @anililter kullanıcı adıyla bulunan ünlü oyuncunun Vine’da 823 binden pozitif takipçisi bulunuyor.

İLGİLİ BİYOGRAFİ :   Ahmet Çakar

Anıl İlter, İpek İlter ile evlidir. Nil adında bir kızı vardır.

Filmleri ve Dizileri :
2015 – Köstebekgiller: Perili Orman (Muhsin ) (Sinema Filmi)
2014 – Üç Dost (Mahir Türkmen) (TV Dizisi)
2014 – Kızıl Elma (Sinan Okşu) (TV Dizisi)
2013 – Kahireli Palas (Murat) (TV Dizisi)
2010 – Bir Avuç Deniz
2010 – Kavak Yelleri
2010 – 2012 – Öyle Bir Geçer Zaman oysa (Sedat) (TV Dizisi)
2009 – Aile Reisi (Fuat) (TV Dizisi)
2008 – Gece Gündüz (Serdar) (TV Dizisi)
2008 – 2010 – Baki Kahramanlar(Süleyman) (TV Dizisi)
2008 – Ece (Oğuz) (TV Dizisi)

Etiketler
Daha Fazla Göster

Bir cevap yazın

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu
Kapalı